فرستاده دولت آمریکا: جمهوری اسلامی تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی است؛ طرحی برای مقابله با آن داریم

0
110

برایان هوک نماینده ویژه دولت آمریکا در امور جمهوری اسلامی دوشنبه ۵ نوامبر گفت که جمهوری اسلامی، تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی است و دولت ایالات متحده طرحی فراگیر برای «مقابله با فعالیت‌های تروریستی» تهران دارد.

هوک تصریح کرد: «ایران علاوه بر فعالیت‌های هسته‌ای‌اش، تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی است. جمهوری اسلامی در زمینه موشک‌های بالستیک فعالیت می‌کند، دست به حملات سایبری می‌زند و از تروریسم پشتیبانی مالی می‌کند. از این رو ما طرحی فراگیر برای مقابله با این فعالیت‌ها در پیش گرفته‌ایم. تحریم‌ها را فعال خواهیم کرد و اقدام‌های دیگری برای مقابله با جمهوری اسلامی هم در پیش خواهیم گرفت».

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور جمهوری اسلامی با تاکید بر این‌که در صورت تلاش جمهوری اسلامی برای دور زدن تحریم‌ها، مجازات‌های اعمال شده تشدید خواهد شد، گفت: «این تحریم‌ها همه کشورهایی را که با جمهوری اسلامی تعامل می‌کنند، در بر خواهد گرفت».

او افزود: «دولت آمریکا تحریم‌های جدیدی اعمال خواهد کرد، ما پیش بینی می‌کنیم جمهوری اسلامی برای دور زدن این تحریم‌ها تلاش کند، اگر این کار را بکند ما علیه جمهوری اسلامی و هر کشوری که با آن تعامل کند، تحریم‌های بیشتری اعمال خواهیم کرد».

هوک گفت که با سعودی و امارات برای محافظت از ثبات قیمت نفت پس از آغاز اجرای تحریم‌های واشینگتن علیه جمهوری اسلامی، هماهنگی‌های لازم به عمل آمده است.

به گزارش اختصاصی العربیه؛ او در این باره تصریح کرد: «در این مدت، با متحدانمان هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم. با خالد الفالح وزیر انرژی سعودی دیدار کردم. او تلاش بسیار خوبی برای حفاظت از ثبات قیمت‌ها و تضمین تامین تقاضای بازار مبذول می‌کند. او را ماه اوت گذشته در سعودی دیدم، شماری دیگر از وزرا را هم ملاقات کردم. امارات هم در این زمینه یاری می‌رساند. ما از این نتایج که هدفش منزوی کردن اقتصادی و دیپلماتیک جمهوری اسلامی است خشنودیم».