فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر: واکنش به انتخاب ترامپ

0
113

مرکز حقوق اساسی: واکنش به انتخاب ترامپ

۹ نوامبر ۲۰۱۶ ـ مرکز حقوق اساسی (CCR)، سازمان عضو فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر (FIDH) در آمریکا، در واکنش به انتخاب دونالد ترامپ بیانیه‌ی زیر را منتشر کرد.
ما مهر و همبستگی خود را با همه‌ی کسانی ابراز می‌کنیم که در رنج به سر می‌برند و نگران هستند که آمریکا زیر حاکمیت دونالد ترامپ آنها را حذف خواهد کرد. ما در ناامیدی میلیون‌ها تن که از پیروزی نامزد ریاست جمهوری با پشتیبانی کوکلوکس کلان در بهت به سر می‌برند، شریک هستیم.

اگر روزنه‌ی امیدی در نتیجه‌ی این انتخابات باشد، این است که اکنون انکار نژادپرستی، تبعیض جنسی و بیگانه‌هراسی که قرن‌ها جزیی از آمریکا بوده، غیرممکن است. وظیفه‌ی ما این است که با تمام کسانی همراه باشیم که با این کوته‌بینی و نارواداری مخالفند، و از گروه‌های اجتماعی آسیب‌پذیر دفاع و محافظت کنیم. این کار در ۵۰ سال گذشته رسالت مرکز حقوق اساسی بوده است. ما بیش از پیش برای دفاع از حقوق مدنی و حقوق بشر و قانون اساسی آمریکا فعالیت خواهیم کرد.

خطر ریاست جمهوری ترامپ فراتر از حمله به رنگین‌پوستان، زنان، مسلمانان، مهاجران، پناه‌جویان، دگرباشان جنسی و معلولان است. وجه مشخص مبارزه‌ی انتخاباتی او راه‌بردها و تاکتیک های رژیم های استبدادی بود: تأیید و تشویق خشونت علیه معترضان سیاسی، تهدید به زندانی کردن مخالف خود، پرهیز از اعلام پذیرش نتیجه‌ی انتخابات در صورت شکست، مجازات رسانه‌های منتقد. ما، به همراه همه‌ی کسانی که به آزادی، عدالت و حق تعیین سرنوشت ارج می‌گذارند، باید مقاومت کنیم و به هر قیمتی جلوی حرکت به سوی فاشیسم آمریکایی را بگیریم.

مقاومت وظیفه‌ی مدنی ماست

مرکز حقوق اساسی (CCR) متعهد به پیش‌برد و محافظت از حقوق تضمین شده در قانون اساسی و اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر است. وکلای نماینده‌ی جنبش‌های حقوق مدنی در جنوب این مرکز را در سال ۱۹۶۶ بنیان گذاشتند. مرکز حقوق اساسی سازمانی غیرانتفاعی، حقوقی و آموزشی است که متعهد به استفاده‌ی خلاق از قانون به‌عنوان نیرویی مثبت در تغییر اجتماعی است.

مطلب قبلیرئیس ستاد کل نیروهای مسلح: دونالد ترامپ شکر زیادی خورده است
مطلب بعدیبیانیه جمشید مشایخی، ایرج راد و دیگر هنرمندان تئاتر و سینما: زندانیان سیاسی را آزاد و عاملان شکنجه را مجازات کنید
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...