فدراسیونِ «کی‌روشی ــ اصفهانی» فوتبال ایران!

0
252

روند اداره فدراسیون با خواست کارلوس کی‌روش با تغییر اسدی همچنان ادامه دارد.

 صبح امروز (شنبه) یک بار دیگر فدراسیون فوتبال با تغییر علیرضا اسدی و جانشینی محمد رضا ساکت به‌عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال نشان داد روند ۶ساله اداره فدراسیون فوتبال ایران با خواست کارلوس کی‌روش ادامه دارد و آخرین قربانی این سبک مدیریتی دبیرکل فدراسیون فوتبال است.

در سالیان اخیر حضور کارلوس کی‌روش در فوتبال ایران که در زمان مدیریت علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال آغاز شد و با حضور مهدی تاج همچنان ادامه پیدا کرده است شاهد هستیم سرمربی پرتغالی تیم ملی به هر دلیلی با هر کسی در مجموعه فوتبال ایران به مشکل بخورد، فرد مورد نظر باید از چرخه حذف شود.

کافی است یک بار اتفاقات ۶ساله حضور کی‌روش در تیم ملی را بررسی کنیم و متوجه شویم عباس ترابیان، همه مربیان ایرانی از ابتدای فعالیت او در تیم ملی تا به امروز، افشین پیروانی، اسپانسر البسه تیم ملی، مدیر رسانه‌ای و  آخرین آن دبیرکل فدراسیون فوتبال با خواست سرمربی از تیم ملی حذف شدند تا آب در دل سرمربی تیم ملی تکان نخورد. البته که تغییرات در کادر فنی باید با نظر سرمربی صورت گیرد ــ که در نوع آن هم حرف و حدیث است ــ اما قطعاً تغییرات در فدراسیون نباید با نظر سرمربی تیم ملی صورت گیرد.

کی‌روش همیشه و در همه اظهارات تند و تیز خود مدعی شده به‌فکر منافع فوتبال ملی ایران بوده اما روند جریان‌های بیشتر نشان می‌دهد او بیشتر از همه به منافع خود فکر می‌کند و هر جریان یا شخصی در این راه قرار بگیرد او تیشه را برای زدن ریشه آن جریان و فرد بالا خواهد برد. سبک مدیریت دیکتاتورانه مربی پرتغالی تیم ملی در سال‌ها اخیر دیگر به‌حالت جنون‌آمیزی در آمده و به نظر می‌رسد هیچ شخصی نیز جلودار او نخواهد بود.

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان نیز با آگاهی از مشکلات کی‌روش با محمود گودرزی، وزیر سابق ورزش و جوانان در مدت تصدی بر مستند وزارتخانه ورزش سعی کرده به‌نوعی با جانب احتیاط با سرمربی رفتار کند تا مبادا به سرنوشت گودرزی دچار شود و با یک بیانیه کی‌روش، هواداران تیم ملی را مقابل خود ببیند. حتی مدارا و به‌نوعی مماشات با کی‌روش به‌حدی در فوتبال ایران به اوج خود رسیده که رئیس جمهور با وجودی که به مدال‌آوران المپیک وقت ملاقات نمی‌دهد اما بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی با سرمربی تیم ملی و شاگردانش دیدار می‌کند تا بعدها از سوی کی‌روش متهم نشود.

در اینکه مهدی تاج به‌عنوان شخص اول اداره فدراسیون فوتبال کشور این حق را دارد تا دبیرکل فدراسیون را خودش انتخاب کند هیچ شکی نیست اما اینکه این تغییرات با بیانیه بی‌ادبانه سرمربی تیم ملی نسبت به شخص اول اجرایی فدراسیون همراه شود بسیار جای تأسف و تأمل دارد. تغییر اسدی در این مقطع زمانی بی‌احترامی به جایگاه دبیرکلی فدراسیون بود تا دبیر بعدی از ابتدای فعالیتش به‌خوبی بداند تداوم مدیریتی او در این پست به خواست سرمربی تیم ملی ارتباط دارد.

کی‌روش بارها هم علیه مدیران بالادستی‌اش صحبت کرده بود اما برخوردی با او نشده است. او ۴۸ ساعت پس از رفتن کفاشیان علیه او هم موضع گرفت.

به گزارش تسنیم؛ با روندی که از ابتدای حضور کی‌روش در فوتبالمان شاهد آن بودیم و در زمان مدیریت تاج به اوج خود رسیده باید این سؤال را از رئیس فدراسیون فوتبال مطرح کرد؛ اگر فرداروزی کی‌روش نخواهد تاج بر سر کار خود حاضر شود تکلیف چه خواهد بود؟ آقای تاج! آقای ساکت! آقایان اصفهانی! بترسید از روزی که کی‌روش علیه شما هم موضع بگیرد.