فتوای زن داعشی برای همسران عضو گروه‌های النصره و القاعده!

0
163

«ام سمیه مهاجر» یکی از زنان عضو اسلامگرایان داعش در مقاله‌ای که آن را در مجله انگلیسی زبان اسلامگرایان داعش منتشر کرد، خطاب به همسران عضو گروه‌های النصره و القاعده بیان کرد: تمام رابطه‌های شما با همسران تان حکم زنا را دارد، زیرا آنان مرتد هستند، پس آن‌ها را رها کنید و به اسلامگرایان داعشی بپیوندید.

شفقنا به نقل از پایگاه العربی ۲۱ نوشت: ام سمیه، همسران این گروهها را به ترک شوهران خود و عضویت در اسلامگرایان داعش برای مشارکت در جهاد نکاح فرا خواند و برای قانع کردن آنان به داستان مورد ادعای خود در مورد «زینب» دختر پیامبر اشاره کرد که همسرش را به دلیل کافر بودن و عدم ایمان به رسالت پیامبر ترک کرده بود.

وی با تاکید بر اینکه عضویت در اسلامگرایان داعش تنها راه برای اثبات ایمان به خداست، زنان مذکور را به بی‌مبالاتی در اعتقادات متهم کرد و افزود: عقد ازدواجی که میان شما و شوهرانتان بسته شده، در همان لحظه که همسرانتان از عضویت در اسلامگرایان داعش خودداری کردند، باطل شد. شوهرانتان بر شما حرام هستند و هر رابطه‌ای که در حال حاضر با آنان دارید، زنا است، مگر اینکه توبه کنند، ایمان بیاورند و عضو گروه اسلامگرایان داعش شوند؛ در غیر این صورت زناکار هستید.

بیان این فتوا از سوی اسلامگرایان داعش باعث اعتراض گروه‌های اسلامگرا همچون النصره و سلفی‌ها شد، به طوری که «عاصم البرقاوی» از رؤسای جریان سلفی در پاسخ به آن، باطل کردن نکاح همسران عضو سایر گروه‌ها را یک اقدام زشت معرفی کرد که مقدمه‌ای برای کشتن و به بردگی گرفتن آنان خواهد بود.

علاوه بر آن، علی العرجانی از سرکردگان گروه تروریستی النصره نیز این فتوا را یک اقدام غیرشرعی و غیراخلاقی معرفی کرد.