فاطمه معتمدآریا با «نبات» به اسکار می‌رود

0
138

فاطمه معتمدآریا بازیگر سینمای ایران که امسال در فیلم سینمایی «نبات» به کارگردانی الشین موساگلو، محصول کشور آذربایجان نقش آفرینی کرده است با این فیلم در اسکار ۲۰۱۵ حضور دارد.

فاطمه معتمدآریا که امسال در فیلم «نبات» به کارگردانی الشین موساگلو و به تهیه کنندگی مشفق حاتمف محصول کشور آذربایجان نقش آفرینی کرده است، با این فیلم در اسکار ۲۰۱۵ حضور دارد.

این فیلم که پیش تر در جشنواره ونیز هم به نمایش درآمده، روایتگر داستان «نبات» (فاطمه معتمدآریا) است که در بحبوحه جنگ در یک روستای دوردست و کوچک زندگی می‌کند و فقط از طریق فروختن شیر به دست آمده از تنها گاوش امرار معاش می‌کند. با گسترش جنگ، روستای محل زندگی نبات کاملا متروک می‌شود و او ناچار است به تنهایی در این روستای متروک زندگی کند.

با پیوستن «نبات» به فهرست فیلم های خارجی اسکار ۲۰۱۵ به عنوان نماینده آذربایجان این چهارمین فیلمی است که سینماگران ایرانی کارگردان و یا بازیگر آن هستند. پیش از این «امروز» ساخته رضا میرکریمی به عنوان نماینده ایران، «چند متر مکعب عشق» ساخته جمشید محمودی به عنوان نماینده افغانستان و «مردان» ساخته بتین قبادی نماینده عراق به بخش رقابتی فیلم های خارجی اسکار ۲۰۱۵ راه یافته بودند.

 به گزارش مهر؛ پخش فیلم «نبات» برعهده کمپانی «دریم لب» به سرپرستی نسرین میرشب است.