عیادت «لیلا بلوکات» از کودکان بیمار

0
127

به گزارش تارماهای درون مرزی، لیلا بلوکات با انتشار این عکس نوشت:

سلام به عزیزان جانم و به رفقای گلم میدونم این پست باعث ناراحتیون میشه ولی بعد دوسال تصمیم گرفتم که راجب این فرشته ها باهاتون صحبت کنم و کمی اطلاع رسانی کنم چون خودم تا دوسال پیش از بودن این بیماری خبر نداشتم .

هیدروسفالی در پزشکی به وضعیتی گفته می‌شود که مایع مغزی-نخاعی تولید شده در شبکه کوروئید٬ بیش از اندازه در بطن‌های مغزی و دیگر حفره‌های مغز انباشته گردد و منجر به افزایش حجم آن‌ها شود. این افزایش حجم اشغال شده توسط مایع در سیستم عصبی مرکزی و بویژه مغز می‌تواند ناشی از اختلال در توزیع٬ تشکیل٬ جریان یا جذب مایع مغزی-نخاعی باشد و پی‌آمد آن افزایش فشار درون جمجمه و آسیب‌های مغزی و حتی مرگ است. هیدروسفالی در کودکان زیر دو سال به‌خاطر بازبودن سوتورهای کرانیکال(درزهای استخوان جمجمه) منجربه بزرگ شدن غیرطبیعی جمجمه شده ولی در بزرگ‌سالان با اختلال در راه رفتن و حافظه نمود میابد.

هیدروسفالی در کودکان بیشتر بعلت ناهنجاری مادرزادی یا خونریزی و عفونت نوزادی داخل بطنی پدید می آید بزرگ شدن بالای سر همراه با نازک شدن استخوان های جمجمه و جدا شدن سوتورها ودر موارد پیشرفته تر آتروفی اپتیک و اختلال در حرکت چشمها و مشکل در تعادل و راه رفتن کودک دیده میشود …. از ازدواجهای فامیلی جدا خودداری کنید بخدا به دنیا آوردن این کودکان که در آسایشگاه فیاض بخش ٢٢ ساله هم بیمار هیدروسفالی هست که ٢٢ ساله زندگی نباتی داره …. هزینه های داروهای این بیماران هم بسیار زیاده و تنها جایی که دیدم از این بیماران نگهداری میشه آسایشکاه فیاض بخشه مشهده … وقتی این بچه ها رو دوسال پیش دیدم تنها جایی بود که گفتم چرا زنده اند این فرشته ها و اینطور زجر میکشن البته بیشتر ما انسانها که نظاره گر این کودکان هستیم زجر میکشیم … خدایا هزار بار شاکرم و قدردانت بخاطر سلامتی که به من و تمام اطرافیانم و رفقام دادی ….یا حق