عمر متین قاتل باشگاه اورلاندو، حفره امنیتی در یک شرکت اسرائیلی تبار؛ نوشتاری از فرامرز دادرس

0
162

فرامرز دادرس، کارشناس اطلاعاتی

عمرمتین، قاتل باشگاه اورلاندو کارمند شرکت حفاظتی- امنیتی جی- فور- اس(G4S) بود. رسانه ها می گویند که شرکت مزبور گفته است که متین به دلیل نوع کارخود مجوز حمل اسلحه داشته است، در حالیکه از سال ۲۰۱۳ میلادی، اف بی آی به عمر متین مشکوک شده و نام او در فهرست آدم های مشکوک به تمایلات تند اسلامی درج شده بود.مسئولین شرکت جی- فور- اس(G4S) به رسانه ها گفته اند که هیچ رفتار و کردار مشکوکی از عمر متین ندیده اند.

29bc94d92fdf4717370f6a70670010ba

شرکت جی –فور- اس(G4S) یکی از شرکت های مهم در زمینه حفاظت و امنیت در جهان می باشد. این شرکت در سال ۲۰۰۴ میلادی در بریتانیا به ثبت رسیده و دارای ششصد و هفتاد و پنج هزار کارمند در سراسر جهان می باشد. این شرکت بظاهر انگلیسی- دانمارکی در واقع ارتباطات نزدیکی با افسران و عوامل پیشین نیرو های اطلاعاتی- امنیتی اسرائیل دارد و شماری از این عوامل در این شرکت بکار گمارده شده اند.

کشتار خونین اورلاندو نشان داد که شرکت جی –فور- اس با همه امکانات و کارشناسانی که در اختیار دارد مانند بسیاری از شرکت های دیگر حفاظتی-امنیتی جهان دارای حفره های امنیتی می باشد.

مدیر کنونی این شرکت آقای آشلی مارتین ال مانزا می باشد. ال مانزا، نام فامیل شماری از یهودیان اسپانیایی می باشد. این یهودیان بر اثر سختگیری های پادشاه وقت اسپانیا که آنان را مجبور کرده بود که به دین مسیحیت بگروند در قرن چهاردهم میلادی ناچار به ترک اسپانیا شدند.

شرکت جی- فور- اس(G4S)، یک شاخه عربی به نام الماجد دارد که مدیر آن شخصی به نام خالد البغدادی می باشد. شاخه عربی شرکت جی- فور- اس(G4S) از سال ۲۰۱۰ میلادی، قرار داد های حفاظتی فرودگاه های مکه، بغداد و دوبی را به عهده دارد.

کشتار باشگاه هم جنس گریان شهر اورلاندو بهترین هدیه را در اختیار آقای دونالد ترامپ گذاشت. این رخداد خونین درست چند روز پس از اینکه رقابت های درونی احزاب جمهوری خواه و دموکرات آمریکا پایان گرفت اتفاق افتاد.

سیزدهم ژوئن ۲۰۱۶

لینک نوشتار در تارنمای فرهنگ ایران