عشایر عراق: جمهوری اسلامی برای حمله به پایگاه‌های آمریکا موشک‌های بالستیک مستقر کرد

0
262

تعدادی از عشایر عراقی فاش کردند که جمهوری اسلامی در مناطق تحت سیطره حشد شعبی، موشک‌های بالستیک برای حمله به پایگاه‌های آمریکا مستقر کرده و «با کاملا نزدیک شدن زمان حمله آمریکا به جمهوری اسلامی» احتمال می‌رود این مناطق از سوی آمریکا بمباران شوند.

برخی از عشایر عراقی به اعضای خود هشدار دادند در نزدیکی پادگان‌های حشد شعبی تردد نکرده و به این مناطق نزدیک نشوند، زیرا که جمهوری اسلامی در این پادگان‌ها موشک‌های بالستیک مستقر کرده و احتمال می‌رود واشنگتن این مناطق را تهدیدی برای منافع خود در عراق دانسته و بمباران کند.

مزاحم الحویت، سخنگوی عشایر عربی مناطق مورد مناقشه خبر داد که به اعضای این عشایر ارسال شده و مفاد آن هشدار درباره تردد و نزدیک شدن به مقرهای شبه‌نظامیان است که جمهوری اسلامی برای مورد هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکایی، در آنها موشک بالستیک مستقر کرده است، زیرا که «زمان حملات آمریکا به جمهوری اسلامی بسیار نزدیک است.»

این عشایر همچنین از وجود زندان‌های تحت کنترل گروه‌های نزدیک به جمهوری اسلامی خبر دادند که هزاران نفر در آنها زندانی شده‌اند و ممکن است در صورت حمله آمریکا، به شکل سپر انسانی مورد استفاده قرار گیرند.

به گزارش العربیه؛ ثابر البیاتی، دبیرکل شورای عشایر عربی نیز گفت: «نگرانی ما درباره زندانیان و ربوده‌شدگان در زندان‌های گروه‌های شبه‌نظامی است که در این زندان‌ها ناپدید شده‌اند. نگران هستیم که به صورت سپر انسانی و یا مواد منفجره مورد استفاده قرار گیرند.»