عرضه پرتقال مصری در بازار ممنوع شد..!

0
232

رییس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز بر لزوم جلوگیری از عرضه پرتقال مصری قاچاق که خارج از سطح میدان بارفروشان و مستقیما در بازار عرضه می‌شود تاکید و فروش و عرضه آن را چه در سطح خرده و چه در سطح عمده فروشان ممنوع اعلام کرد.

 ایسنا گزارش داد؛ عبدالرضا جمالی‌پور اظهار کرد: ممنوعیت عرضه پرتقال مصری اخیرا توسط نمایندگانی از سازمان صنعت، اتحادیه حمایت از مصرف‌کنندگان و اتحادیه بارفروشان اهواز مصوب شده است.

وی افزود: این محصول در سطح میدان بارفروشان عرضه نمی‌ شود و مستقیم در بازار به دست مصرف‌کننده می‌رسد و هیچ نظارتی بر آن صورت نمی‌گیرد.

1439332308

جمالی‌پور تصریح‌ کرد: هدف این است که از عرضه میوه قاچاق در بازار جلوگیری شود و این نوع عرضه به دیگر میوه‌ها نفوذ پیدا نکند و رایج نشود.

وی با بیان این‌که هر کیلوگرم سیب‌زمینی ۲۰۰۰ تا ۲۳۵۰ تومان می‌باشد، عنوان‌کرد: در حال حاضر قیمت سیب‌زمینی بالا رفته است. البته این نرخ پایدار نیست و با ورود محصول جدید، قیمت آن کاهش می‌یابد.

جمالی‌پور ادامه‌ داد: انواع کاهو هر کیلوگرم ۱۵۶۰ تومان، گوجه ۱۴۰۰ تومان، لوبیا فرنگی ۲۶۰۰ تومان، انواع بادمجان ۱۳۰۰ تومان، کدو ۱۰۰۰ تومان، پیاز ۱۰۰۰ تومان، فلفل دلمه‌ای ۱۵۰۰ تومان، هویج ۱۳۰۰ تومان، انواع کرفس ۹۰۰ تومان، کیوی ۳۹۰۰ تومان، لیمو سنگی ۷۵۰۰ تومان، کلم سفید و قرمز ۱۵۰۰ تومان، گل کلم ۲۲۰۰ تومان، انواع خیار ۱۵۶۰ تومان، لیمو شیرین ۲۶۰۰ تومان و موز حدود ۵۰۰۰ تومان می‌باشد.