عدم درمان یک زندانی در زندان زاهدان جان وی را در معرض خطر جدی قرار داده است

0
161

بنابه گزارشات رسیده در اثر عدم درمان به موقعه یک زندانی که پای وی دچار زخمی کوچکی شده بود جان این زندانی را در معرض خطر جدی قرار داده است.

زندانی علی کیخاه ۵۶ ساله ازبند ۸ زندان مرکزی زاهدان که چندین ماه بصورت بلاتکلیفی در زندان بسر می برد. این زندانی در ابتدای بازداشتش پای چپ وی دچار زخم کوچکی شده بود.

مراجعات مکرر وی برای درمان به بهداری زندان بی نتیجه ماند ، رفته رفته این زخم گسترده و دچار عفونت گردید،.

تا اینکه در حال حاضر پای وی سیاه و دچار عفونت شدید شده است و عفونت پای وی به حدی شدت یافته است که بوی آزار دهنده می دهد بطوری که هم سلولهای وی از بوی تعفن پای او سخت در رنج هستند .

مراجعات مستمر این زندانی به بهداری زندان تا به حال بدون نتیجه باقی مانده است . یوسفی رئیس بهداری زندان که از اعضای سابق اداره اطلاعات زندان می باشد و هیچ تجربه ای از علم پزشکی دارا نیست ، به این زندانی بی دفاع گفته است که باید هزینه درمان را خودش پرداخت نماید تا او را درمان کنند . ولی از آنجایی که این زندانی از اقشار محروم و ضعیف جامعه می باشد قادر به پرداخت هزینه درمان خویش نمی باشد و هر روز که می گذرد وضعیت جسمی این زندانی بدتر می شود و شرایط جسمی او حاد تر می گردد.
این زندانی بصورت بلاتکلیف به اتهام مضنون به سرقت چندین ماه است که در بازداشت بسر می برد.او از اهالی شهر زاهدان می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، عدم درمان این زندانی بی دفاع که منجر به سیاه شدن پای وی ، عفونت شدید و سلامتی او را در معرض خطر جدی قرار داده است را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به سرکوب خونین مردم ایران خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشر آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم به شورای امنیت سازمان ملل متحد است .

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲ شهریور ۹۳ برابر با ۲۴ اوت ۲۰۱۴
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل

مطلب قبلیشرلوک هلمز در «کتاب جنگل» ببر آدم‌خوار می‌شود
مطلب بعدیمبتکر «چالش سطل آب یخ» در آب غرق شد
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...