مرتضی آقا تهرانی: امام زمان چند بار تصمیم به ظهور را عوض کرده است

0
457

مرتضی آقاتهرانی در پنجمین شب از ایام محرم در مسجد مقدس جمکران به ایراد سخن پرداخت و گفت: در جوامع مختلف برای منحرف کردن جامعه از ابزارهای مختلفی استفاده می کنند که اگر آن جامعه بصیرت نداشته باشد، شکست می خورد.

وی اظهار داشت: یکی از این ابزار تبلیغات است که معاویه نیز از شیوه استفاده زیادی می کرد و متأسفانه امروز هم از این ابزار استفاده می کنند، فقط مقداری شکل آن تغییر کرده است؛ تبلیغات را باید جدی گرفت.

او ابراز داشت: تهدید و تطمیع از دیگر ابزار بود که برخی را می خریدند و از طریق آن ها به مقاصد خود می رسیدند؛ امروز هم برای این که من و شما را منحرف کنند ابتدا از تبلیغات استفاده می کنند.

وی ادامه داد: سبک زندگی امروز ما غربی شده است و این از آثار تبلیغ است؛ دشمنان در روابط فردی و اجتماعی ما نفوذ کرده اند و حتی برخی عناوین و اسامی در این کشور اسلامی، غربی است؛ تقلید عاقل از جاهل ناپسند است.

فعال سیاسی و فرهنگی جمهوری اسلامی افزود: یکی از مشکلات جدی خانم ها چشم و هم چشمی است؛ حتی در پسران هم این مشکل بروز پیدا کرده و ازدواج نکردن خود را این گونه توجیه می کند که هم سن و سالان من هنوز ازدواج نکرده اند؛ نوع پوشش بسیاری از جوانان ما غربی شده است؛ هر چه جوانان از دین فاصله می گیرند، خود باختگی در آن ها بیشتر می شود.

وی بیان داشت: در غرب برای طلاق جشن می گرفتند و یک کیک سیاه برای این کار هم تهیه می کردند؛ باعث تأسف است که در کشور اسلامی ایران هم چنین اقداماتی انجام می شود؛ برای عروسی هم که به دنبال تالارها و غذاهای آنچنانی هستند که تا چندین سال زیر بار قرض می روند و همین امر یکی از عوامل سرد شدن جوانان نسبت به ازدواج است.

آقاتهرانی گفت: امروز به جایی رسیده ایم که برخی جوانان ما حتی الفبای زندگی را هم بلد نیستند و نمی دانند که وقتی دو نفر با جنسیت های مختلف می خواهند با هم زندگی کنند، چه وظایفی بر عهده دارند.

وی تأکید کرد: یک تربیت مهدوی و حسینی باید در زندگی خود داشته باشیم تا بتوانیم صحیح و سالم زندگی کنیم؛ به جای این که سه شیفته کار کنیم، مقداری قناعت کنیم و به تربیت صحیح فرزندان خود بپردازیم.

دبیر کل جبهه پایداری خاطرنشان کرد: امروز برخی مسؤولان ما خیلی راحت می گویند که آمریکا کدخدا است؛ این افراد اگر زمان امام حسین بودند، چه کسی را کدخدا می دانستند؟ ولایت فقیه و این همه ایثار و مقاومت و ارزش های انقلاب اسلامی را رها کرده اند و می گویند که آمریکا کدخداست؛ این افراد باید از زدن چنین حرفی توبه کنند.

وی ادامه داد: جسد مادر رضا شاه را شهرداری نیویورک از داخل خیابان ها جمع کرد؛ مادر رضا شاه شخصیتی بود که حتی خود شاه هم از او می ترسید اما عاقبتش به کجا رسید؟ اگر اهل گناه و معصیت شوید، به خفت خواهید رسید.

وی گفت: ابن سعد ذلیل ترین فرد کربلا بود با وجود این که فرمانده همه لشکریان کفر بود؛ این فرد حتی از کودکانی که به همراه سالار شهیدان بودند، کمتر بود؛ ملاک قدرت به هیکل نیست، بلکه بصیرت است.

وی ابراز داشت: امام زمان مظلوم هستند و ما بچه هیأتی ها باید ایشان را از مظلومیت در بیاوریم؛ هر کس باید از خودش شروع و برای ظهور حضرت حجت زمینه سازی کند؛ بارها قرار بوده که حضرت بیایند اما با کارهایی که ما کرده ایم، تصمیم عوض شده و ظهور به تأخیر افتاده است.

این شخص همچنین افزود: ما به مسجد مقدس جمکران هم که می آییم حواسمان به آقایمان نیست؛ واقعا تا به حال چند بار در این مسجد مقدس به افراد نگاه کرده اید و با خود گفته اید که امام زمان ممکن است یکی از همین افراد باشد.

وی تأکید کرد: اگر قدر امام زمان را ندانیم و با او نباشیم، از این دنیا می رویم و نسل بعدی ما می آید؛ اگر آن ها هم قدر حضرت را ندانند، نسل دیگری می آید؛ آنقدر نسل ها عوض می شوند تا یاران حضرت تربیت شوند و جهان آمادگی ظهور را داشته باشد، نه این که وقتی ایشان ظهور کردند تازه بخواهند یاران خود را تربیت کنند.

دبیر کل جبهه پایداری در پایان تصریح کرد: مسلمان مؤمن برای این که بازی را ببرد، حق را زیر پا نمی گذارد و وعده دروغ نمی دهد؛ افرادی که به این گونه می خواهند به مجلس بروند، کم نیستند؛ به عنوان دیگر باید بگوییم که هدف، وسیله را توجیه نمی کند؛ برخی تصور می کنند به هر وسیله شده به مجلس راه پیدا کنند و بعد توبه و استغفار کرده و به جامعه خدمت می کنند.