ظریف: ما با جدیت مذاکرات ژنو را دنبال می‌کنیم

0
108

جواد ظریف البته در مطلب کوتاه امروزش اقدامی را که از سوی آمریکا انجام گرفته ” نامناسب ” توصیف کرد و گفت که ” ما به شکل مقتضی به آن پاسخ دادیم.” او قول داد که در برابر هر اقدام نامناسب و غیر سازنده ( حتی اگر نقض توافق هم نباشد ) واکنش مناسب ، حساب شده ، هدفمند و هوشمندانه نشان داده خواهد شد.

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان، متن نوشتار وی در زیر می آید:

دوستان سلام

ساعت ۶ و ده دقیقه صبح یکشنبه است و من در مسیر بیمارستان برای دیدن مادرم این مطلب را می نویسم. علت گزارش ندادن در چند روز گذشته هم بیشتر وضعیت بحرانی حال مادرم بود که انشاءالله رو به بهبود است. لازم است همینجا از محبت و بزرگواری مدیریت، پزشکان، پرستاران و کارکنان بیمارستان عرفان سپاسگزاری کنم.

یک نکته کوتاه:

در چند روز گذشته اقدامات نامناسبی از سوی آمریکایی ها صورت گرفت که ما به شکل مقتضی و با در نظرگرفتن همه جوانب امر به آن پاسخ دادیم. البته برخی دوستان که از ابتدا دل خوشی از برنامه اقدام ژنو نداشتند مرگ زودرس آن را اعلام کرده اند که بیشتر بیان خواست تا واقعیت است.

ما با جدیت مذاکرات ژنو را دنبال می کنیم و البته در برابر هر اقدام نامناسب و غیرسازنده (حتی اگر نقض توافق هم نباشد) واکنش مناسب، حسابشده، هدفمند و هوشمندانه نشان خواهیم داد.

مذاکره و رسیدن به نتیجه کار دشواری است و حتما فرازونشیب فراوان دارد. این را هم از روز اول پیش بینی کرده بودیم.

ضمنا دوستانی که با استفاده از سکوت ضروری ما، مشغول خرده گیری از کنار گود هستند هم حتمامی دانند که فرمایشاتشان همگی جواب دارد ولی تیم مذاکره کننده وظیفه مهمتری برای پیگیری منافع ملی دارد و پاسخ عمومی به برخی موارد را فعلا به مصلحت نمی داند و آماده است در برابر اتهامات ناروا و غیرمنصفانه بخاطر منافع ملی سکوت کند ولی در زمان مناسب به همه ایرادها و ابهامات پاسخ خواهیم داد.

به بیمارستان رسیدیم. انشاءالله بازهم گزارش خواهم داد.

به دعای خیر شما نیازمندم.