”طرح پنتاگون برای حمله موشکی سه روزه به سوریه”

0
109

روزنامه آمریکایی ”لس آنجلس تایمز” در گزارشی نوشته است که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) برای یک حمله نظامی سه روزه به سوریه برنامه ریزی می کند.

بنا بر این گزارش که به نقل از مسئولان آمریکایی که خواسته اند نامشان فاش نشود تهیه شده است، طراحان جنگ برای مرحله حمله موشکی به سوریه برنامه ریزی می کنند.

بنا بر این طرح، در مرحله دوم اهدافی که در مرحله اول درست نشانه نرفته اند یا همچنان پابرجا مانده اند، هدف قرار خواهند گرفت. یک مسئول امریکایی به این روزنامه گفته است که کاخ سفید از پنتاگون خواستار تهیه فهرست اهدافی گسترده تر از فهرست اولیه شده است که ۵۰ هدف احتمالی را در بر داشت.

بنا بر این گزارش، هدف از این اقدام، رساندن آسیب های جدی به ارتش بشار اسد رئیس جمهوری سوریه است.

طراحان پنتاگون در حال حاضر در حال بررسی استفاده از جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی و شلیک موشک توسط ناوهای مستقر در دریای مدیترانه به دور از کنترل رادارهای ضد هوایی سوریه در حمله احتمالی به این کشور هستند.

از سویی ممکن است ناو هواپیمابر ”یو اس اس نیمیتز”، یک کشتی نظامی و سه ناوشکن دیگر که در حال حاضر در دریای سرخ هستند نیز اقدام به شلیک موشک های کروز به سوریه کنند.

العربیه گزارش داد؛ یک افسر آگاه در ارتش امریکا گفته است که حمله چند مرحله ای خواهد بود و هر مرحله به طور جداگانه ارزیابی خواهد شد. او تاکید کرد ”در مجموع کل عملیات از سه روز فراتر نخواهد رفت.”

این برنامه ریزی ها در حالی صورت می گیرد که اوباما برای قانع کردن کنگره آمریکا به منظور تصویب طرح مداخله نظامی در سوریه در واکنش به استفاده از اسلحه شیمیایی در این کشور، تلاش می کند.

او روز دوشنبه با چند شبکه آمریکایی از جمله ”سی.ان ان”، ”سی.بی.اس” و ”فاکس نیوز” گفت و گو خواهد کرد.

اوباما همچنین سه شنبه مردم آمریکا و جهان را خطاب قرار خواهد داد.

این اقدام ها به منظور قانع کردن افکار عمومی آمریکا و جهان درباره ضرورت مداخله نظامی در سوریه صورت می گیرد.