طراح پوستر «کپی برابر اصل» برای کیارستمی نوشت

0
324
بهزاد خورشیدی و بهزاد شیشه‌گران با طراحی و انتشار پوسترهایی به زنده یاد عباس کیارستمی ادای احترام کردند.

بهزاد خورشیدی، هنرمند گرافیستی که طراحی پوسترهای شاخصی از آثار سینمایی را در کارنامه خود دارد و پوستر فیلم «کپی برابر اصل» به کارگردانی عباس کیارستمی را طراحی کرده بود، با طراحی و انتشار پوستری نسبت به مرگ این فیلمساز واکنش نشان داد.

پوستری که خورشیدی طراحی کرده با الهام از فیلم «خانه دوست کجاست» به کارگردانی کیارستمی است که زنده یاد مرتضی ممیز اصل پوستر را طراحی کرده بود. خورشیدی با طراحی این پوستر به دو بزرگ عرصه هنر یعنی عباس کیارستمی و مرتضی ممیز ادای دین کرده است. در عنوان فیلم «خانه دوست کجاست» خورشیدی با ظرافتی هنرمندانه نام عباس کیارستمی را پس از خانه اضافه کرده است تا نام فیلم اینگونه خانه شود: «خانه (عباس کیارستمی)دوست کجاست.»

وی همچنین نوشته است: «عباس کیارستمی، نقاش و شاعر سینمای ایران هم رفت. به یقین آثار ساده و درخشان او تا جهان باقیست، ماندگار خواهد بود. یادش گرامی باد.»

طرح شیشه گران با الهام از فیلم «طعم گیلاس»

به گزارش مهر؛ از سوی دیگر بهزاد شیشه گران، نقاش و گرافیست پوستری با الهام از فیلم «طعم گیلاس» به کارگردانی کیارستمی طراحی و منتشر کرده است.  فیلمی از این فیلمساز که توانست نخل طلای کن را برای سینمای ایران به ارمغان بیاورد.