صلاح عبدالسلام: با تصمیم شخصی، در پاریس خودم را منفجر نکردم

0
156

صلاح عبدالسلام، مظنون حملات پاریس که در بلژیک در بازداشت به سر مى برد، گفته است در روز حادثه ١٣ نوامبر در پاریس با یک تصمیم شخصى، خودش را منفجر نکرده است.
صلاح عبدالسلام، روز جمعه (اول اوریل/١٣ فروردین) در ملاقات با برادرش، محمد عبدالسلام، در زندان “بورژ” در شمال شرقى بلژیک، گفت: اگر در روز ١٣ نوامبر خودش را منفجر کرده بود، تعداد قربانیان حملات انتحارى در پاریس بسیار بیشتر مى شد. او از اینکه عملیات انتحارى را تا آخرین مرحله به اجرا در نیاورده، ابراز خوشنودى نموده است.

خبرگزاری فرانسه، صلاح عبدالسلام، مظنون حملات انتحارى در پاریس، ۴ روز پیش از عملیات تروریستی در فرودگاه بروکسل، توسط ماموران امنیتى بلژیک بازداشت شده بود. او هم اکنون در زندان “بورژ” در بلژیک زندانى است. وکیل صلاح عبدالسلام، روز چهارشنبه به نقل از موکلش اعلام کرد: صلاح عبدالسلام خواهان انتقال به فرانسه است. دولت فرانسه هم پیشتر از مقامات بلژیک تقاضاى استرداد این فرد مظنون را نموده بود.

محمد عبدالسلام، برادر صلاح عبدالسلام پس از دیدار با برادرش به یک شبکه تلویزیونى در فرانسه گفت: برادرش آماده همکاری با مقامات فرانسوی است. صلاح عبدالسلام که تا پیش از عملیات تروریستى در بروکسل سکوت اختیار کرده بود، گفته است خواستار استرداد به مقامات فرانسوى و آماده همکارى است چرا که او در حملات پاریس نقش داشته اما در انفجارهاى بروکسل نقشی نداشته است.

صلاح عبدالسلام در حالى براى همکارى با مقامات فرانسوى اعلام آمادگى نموده است که پلیس بلژیک می گوید صلاح عبدالسلام دست کم با دو نفر از مظنونان انفجارهای بلژیک مرتبط بوده است.

حملات تروریستى روز ٢٢ مارس در فرودگاه بروکسل، ٣٢ کشته برجاى گذارد.