صعود ۱۰ پله‌ای ایران در رنکینگ فیفا

0
131

در جدیدترین رده بندی تیم‌های ملی فوتبال جهان که از سوی مرکز آمار همکاری‌های فیفا اعلام شده تیم ملی فوتبال ایران با ۱۰ پله صعود در رده بیست و هفتم جهان قرار گرفت.

 رده بندی ماه اکتبر تیم‌های ملی فوتبال جهان قرار است پنجشنبه هفته‌ آینده انجام شود. در آستانه انتشار رده بندی فیفا که از سوی سایت این نهاد منتشر خواهد شد، مرکز آمار همکاری‌های فیفا که همیشه زودتر از سایت فیفا رده بندی تیم‌های ملی فوتبال را اعلام می‌کند،

این بار نیز رده بندی ماه اکتبر تیم‌های ملی جهان را اعلام کرد که در آن تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران به سبب دو برد ارزشمند برابر ازبکستان و کره جنوبی ضمن حفظ رده نخست در بین تیم‌های آسیایی صعود چشمگیری در رده بندی فیفا داشت و با ۱۰ پله صعود در رده بیست و هفتم جهان قرار گرفت تا فوتبال ایران بعد از سال‌ها جایی در بین ۳۰ کشور نخست فوتبال جهان داشته باشد.

در این رده بندی آرژانتین، همچنان تیم نخست فیفا است. آن هم با توجه به این موضوع که آلبی سلسته این هفته‌ در انتخابی جام جهانی به پاراگوئه در خانه باخت و قبل از آن نیز با پرو به تساوی دو بر دو رسید.

‌تیم‌ ‌ملی آلمان قهرمان جام جهانی ۲۰۱۴ با دو برد برابر جمهوری چک و ایرلند شمالی جای بلژیک را در رده دوم گرفت و برزیل نیز بعد از دو برد ارزشمند در انتخابی جام جهانی بار دیگر به جمع سه کشور نخست رده بندی فیفا اضافه شد.

در بین تیم‌های آفریقایی نیز ساحل عاج با قرار گرفتن در رده سی و یکم، بهترین عملکرد را دارد و تیم‌های سنگال و الجزایر در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

به‌ گزارش ‌ایسنا، رده بندی ۲۰ کشور برتر فیفا در ماه اکتبر:

 1.  آرژانتین
 2.  آلمان
 3.  برزیل
 4.  بلژیک
 5.  کلمبیا
 6. شیلی
 7. فرانسه
 8.  پرتغال
 9. اروگوئه
 10.  اسپانیا
 11. ولز
 12.  انگلیس
 13.  ایتالیا
 14.  سوئیس
 15. لهستان
 16.  کرواسی
 17.  مکزیک
 18.  کاستاریکا
 19.  اکوادور
 20.  هلند
 21.  ایسلند
 22. مجارستان
 23. پرو
 24.  آمریکا
 25.  ترکیه
 26.  اسلوونی
 27. ایران
 28.  بوسنی و هرزگوین
 29.  اوکراین
 30. ساحل عاج