صعود مقتدرانه والیبال ایران بدون حتی یک ست باخته

0
269

تیم ملی والیبال ایران موفق شد در آخرین دیدارش در مرحله انتخابی قهرمانی جهان در منطقه آسیا سه بر صفر قطر را شکست دهد و با ۱۲ امتیاز مقتدرانه به مسابقات قهرمانی والیبال جهان در سال ۲۰۱۸ صعود کند.

 در ادامه رقابت های انتخابی والیبال جهان در منطقه آسیا و از گروه B که از نوزدهم تا بیست و سوم مرداد ماه به میزبانی سالن رضازاده شهر اردبیل برگزار می شود، از ساعت ۱۸ و در آخرین دیدار منطقه آسیا، تیم ملی والیبال ایران در دیداری تشریفاتی رو در روی تیم ملی قطر قرار گرفت و با وجود آنکه با ترکیبی جوان وارد زمین شد در پایان سه بر صفر تیم قطر را شکست داد و با چهار پیروزی متوالی و بدون حتی یک ست باخته توانست جواز صعود به رقابت های قهرمانی والیبال جهان در سال ۲۰۱۸ را کسب کند.

شاگردان کولاکوویچ توانستند در سه ست پیاپی و با امتیاز های ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۱۹ بازی را به سود خود به پایان ببرند.

تیم ایران در این دیدار که جنبه تشریفاتی داشت با ترکیب فرهاد سال افزون، فرهاد نظری افشار، میلاد عبادی پور، علی شفیعی، رضا قرا و مسعود غلامی وارد زمین شد.

والیبالیست های ایران در پایان مرحله انتخابی قهرمانی جهان در منطقه آسیا و در گروه B، با چهار برد از چهار بازی و کسب ۱۲ امتیاز بالاتر از چین در صدر جدول رده بندی قرار گرفتند و به همراه این تیم مسافر رقابت های جهانی شدند. قطر هم با دو برد و دو باخت و کسب پنج امتیاز بالاتر از کره جنوبی و قزاقستان در رده سوم ایستاد.
در دیگر دیدار روز دوشنبه که تاثیری در صعود تیم ها نداشت، کره جنوبی سه بر یک قزاقستان را شکست داد.

به گزارش ایسنا،در گروه B انتخابی والیبال قهرمانی جهان در منطقه آسیا، پنج تیم ایران، قزاقستان، چین، کره جنوبی و قطر حضور دارند و با توجه به نتایج روز گذشته دو تیم ایران و چین بلیط رقابت های قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۸ را کسب کردند. پیش از این تیم های استرالیا و ژاپن از گروه A جواز حضور در این رقابت ها را کسب کرده بودند.