صعود تیم ملی فوتبال ساحلی ایران به جام جهانی و فینال آسیا

0
188

تیم فوتبال ساحلی ایران موفق شد با غلبه بر تیم قدرتمند ژاپن در مرحله نیمه نهایی قهرمانی آسیا به بازیهای جام جهانی ۲۰۱۷ باهاما صعود کند.

بازیهای مرحله نیمه نهایی قهرمانی فوتبال ساحلی آسیا (مالزی ۲۰۱۷) و انتخابی جام جهانی از ظهر روز جمعه با دو دیدار پیگیری شد که تیم ایران در دیداری حساس و نفس‌گیر با نتیجه ۸ بر ۶ مقابل ژاپن به پیروزی رسید.

این بازی در مرحله نیمه نهایی قهرمانی آسیا از ساعت ۱۲:۰۰ (به وقت ایران) بین تیم های ملی ایران و ژاپن به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با پیروزی مقتدرانه شاگردان محمدحسین میرشمسی به پایان رسید.

در این دیدار برای تیم ملی کشورمان محمد احمدزاده (۲گل)، مسلم مسیگر ، محمدعلی مختاری (۲گل) ، حسین عبدالهی (۲گل) ، سیدعلی ناظم گلزنی کردند.

وقت اول این مسابقه با تساوی ۳ بر ۳ به پایان رسید، اما در وقت دوم شاگردان میرشمسی ۲ گل و شاگردان مارسلو مندز یک گل دیگر به ثمر رساندند و این وقت از مسابقه با پیروزی ۵ بر ۴ ملی پوشان ایران تمام شد.

در وقت پایانی مسابقه بازیکنان تیم ملی ایران تسلط کامل خود روی شرایط بازی را بطور کامل بدست آوردند و با ۳ گل دیگری که وارد دروازه ژاپن قدرتمند کردند و دریافت یک گل در دقایق پایانی، نهایتا بازی را با نتیجه ۸ بر ۶ به سود خود به پایان بردند تا ضمن صعود مقتدرانه به فینال رقابتهای قهرمانی فوتبال ساحلی آسیا ، جواز حضور در جام جهانی ۲۰۱۷ باهاما را کسب کرده باشند.

در نخستین بازی امروز از مرحله نیمه نهایی رقابتهای قهرمانی آسیا تیم های ملی امارات و لبنان به مصاف هم رفتند که این دیدار در وقت قانونی و اضافه مسابقه با نتیجه ۴ بر ۴ به پایان رسید تا تکلیف تیم صعود کننده به فینال رقابتها در ضربات پنالتی مشخص شود.

به گزارش مهر؛ در نهایت تیم ملی امارات موفق شد با پیروزی ۲ بر یک در ضربات پنالتی (مجموع ۶ بر پنج) ضمن صعود به فینال مسابقات آسیا بعنوان نخستین تیم آسیایی جواز حضور در جام جهانی باهاما را کسب کرد.