صدور کیفرخواست برای محمدرضا رحیمی، معاون اول احمدی‌نژاد

0
132

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان؛ قاضی محسن افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزری دانشجویان ایران بیان داشت: کیفرخواست محمدرضا رحیمی از سوی دادسرا صادر شده است.

وی افزود: پس از صدور کیفرخواست، پرونده به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شده و در شرف ارجاع به یکی از شعب این مرجع قضایی است.

سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران از ذکر عناوین اتهامی معاون اول دولت احمدی نژاد و همچنین توضیح دادن درباره اینکه آیا رحیمی بیش از بیست عنوان اتهامی دارد یا خیر، خودداری کرد.

به گزارش ایسنا، دادستانی تهران روز شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که از محمدرضا رحیمی تحقیق به عمل آمده و در حال حاضر با صدور قرار وثیقه‌ مناسب و تأمین آن، آزاد است.

 سخنگوی قوه قضاییه نیز در نشست خبری ۱۲ اسفند در پاسخ به سوالی درباره صحت صدور قرار مجرمیت یکی از مسئولان دولت سابق در پرونده‌های بیمه و ارز و وجود ۲۵ یا ۲۹ عنوان اتهامی برای او، گفت: اصل موضوع صحیح است و قرار مجرمیت برای این فرد صادر شده است، اما از تعداد اتهامات مطلع نیستم و در صورت اطلاع هم نمی‌توانستم بیان کنم.

شایان ذکر است که مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری، در شهریور ماه اشاره ای داشت به پرونده «فساد» معاون اول محمد احمدی نژاد در دولت دهم که بنا بر “رعایت مصالحی” در مراحل بازرسی نهایی‌ در قوه قضائیه متوقف شده‌است.

البته در مورد مدرک دکترای محمدرضا رحیمی شبهات زیادی وجود دارد، هیچکس نمی‌داند او مدرک دکترای خود را از چه دانشگاهی گرفته و با مدرک دکترای کردان مقایسه می‌شود. علیرضا زاکانی در جریان جلسه استیضاح کردان و در واکنش به شکایت رحیمی از رسانه‌هایی که درباره مدرک کردان خبر منتشر کرده‌بودند، مدرک رحیمی را قُلِ دوم مدرک کردان توصیف کرده بود.