صدور مجوز «هامون‌بازها» پس از هفت سال

0
170

محمد رحمانیان سرانجام پس از هفت سال مجوز اجرای نمایش «هامون‌بازها» را گرفت.

به گزارش خبرنگار تئاتر ایسنا،‌ «هامون‌بازها» نام نمایشی برگرفته از فیلم «هامون‌بازها»ی مانی حقیقی است که رحمانیان از سال ۱۳۸۸ تاکنون قصد داشته آن را به صحنه ببرد اما به دلیل ممیزی‌های فراوان نتوانست در طول این سال‌ها موفق به اجرا شود و سرانجام طبق اعلام گروه اجرای مجوز گرفت.

او که اخیرا در نشست خبری همین نمایش گفته بود، با توجه به مشکلاتی که پیش از این برای «هامون‌بازها» پیش آمده، نمی‌داند در روز اعلام شده کار روی صحنه می‌رود یا خیر و گروه با تردید تمرین‌ها را دنبال می‌کند، بالاخره در سومین تلاش خود و پس از بازبینی، موفق به دریافت مجوز شد.

به این ترتیب «هامون‌بازها» که در دوره‌های قبل حتی دستور به حذف کامل یک شخصیت آن داده شده بود، بدون تغییر از ۲۹ تیرماه در تالار وحدت به صحنه می‌رود.

رحمانیان پیش از این گفته بود: «هامون بازها» یک نمایش ۱۰۰ دقیقه‌ای ساده است و زندگی هفت نفری را روایت می‌کند که فیلم «هامون» داریوش مهرجویی به نحوی وارد زندگی آن‌ها شده است؛ هفت نفری که یا علاقه شدیدی به «هامون» دارند یا از آن متنفرند.

در این نمایش که موسیقی همانند برخی دیگر از آثار رحمانیان نقش مهمی در آن دارد، علی عمرانی، مهتاب نصیرپور، اشکان خطیبی، هومن برق نورد، مهدی ساکی، سها سناجو و پرستو رحمانیان بازی می‌کنند.

از نکات جالب توجه نمایش «هامون‌بازها» حضور تورج منصوری به عنوان مدیر نورپردازی است که فیلمبرداری «هامون» مهرجویی را هم برعهده داشت. همچنین محسن شاه‌ابراهیمی مدیر هنری این نمایش است.

دیگر عوامل اجرای این نمایش عبارتند از: طراح چهره‌پردازی: لعیا خرامان، موسیقی: آسو کهزادی، سردار سرمست، گروه کارگردانی: پدیده جمال‌ها، علیرضا فولادشکن، مهران نصیرپور، مجری طرح: اشکان خطیبی، عکس: مصطفی پیرهادی، طراح اعلان و دیوارکوب: ایلیا تهمتنی، تصویربردار: رضا پژوهش، ساخت ویدئو آرت: رضا مولوی و اجرای ویدئو آرت: مهتاب علیزاده.

«هامون‌بازها» از ۲۹ تیرماه تا ۲۹ مردادماه ساعت ۱۸:۳۰ در تالار وحدت اجرا می‌شود.