صادق لاریجانی: مشروعیت حکومت به رای مردم نیست

1
102

 صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی روز یکشنبه طی سخنانی در نشست فرماندهان نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی اظهارداشت: در ماه های اخیرهجمه هایی درباره حقوق بشر از سوی اتحادیه اروپا، وزارت خارجه انگلیس و آمریکا علیه کشور ما آغاز شده است که ما می گوئیم برای خودشان بحث می کنند، چرا که اقدامات ما مبنایی است. آنها اعلام می کنند که چرا در ایران اعدام وجود دارد که ما درپاسخ می گوئیم که بخشی از آن ناشی از قصاص است که حق است.

 رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه فرزندان ما در مرزها شهید می شوند تا مواد مخدر به اروپا نرود، یاد آوری کرد که قوه قضائیه ایران برای تمیز نگه داشتن آنها شهید تقدیم می کند و حرف هائی که این افراد می زنند فریبنده است که می گویند با اعدام و خشونت مخالفیم.

 به گزارش خبرگزاری فرانسه، آیت الله لاریجانی در ادامه سخنان خود با ایراد به مفاد منشور جهانی حقوق بشر گفت: در مقدمه این اعلامیه بحث کرامت انسانی مطرح شده است، کسی می تواند در این خصوص صحبت کند که خالق انسان باشد و قرآن انسان را می شناسد. شما انسان دیگری را تحویل می دهید.

کسانی که اعلامیه جهانی حقوق بشر را نوشتند چه کسانی و از کجا بودند و بر چه اساسی کرامت انسانی را تفسیرکردند؟ گفتند ازدواج امری فردی است و عقل اقتضا می کند این حرف ها را نپذیریم. اساس تعالیم ما انبیای الهی است.

وی گفت: در بحث ها می گویند مشروعیت حکومت به رای مردم است اما مشروعیت به معنای شرعی یا فلسفه سیاسی درست نیست که بگوئیم به رای مردم است، رای مردم در به فعلیت رساندن حکومت نقش دارد و مردم باید به صحنه بیایند که حکومت به فعلیت برسد. نباید تصور داشته باشیم در یک اختلاف فرهنگی نجات پیدا می کنیم . وقتی در را به روی ماهواره باز می کنیم و جوانان تا صبح پای ماهواره می نشینند معلوم است که چرا نماز صبح آنها قضا می شود.

یک دیدگاه

  1. فکر نمیکنم رژیم تن‌ به رفراندوم بدهد ، چون نتیجه را می‌داند ، آنها هر ماه به صورت مخفیانه آمار‌های مختلف میگیرند، انتخاب روحانی نتیجه همان رأی‌گیری هاست. بخاطر داشته باشیم ،اگر روزی رژیم جنایت، خیانت، و فساد مجبور به رفراندوم شود ، اگر شانس داشته باشند و سرنوشت قذافی و صدام را تجربه نکنند، رفراندوم می‌باید، در فضائی سالم، تسهیلات تبلیغاتی  که رژیم استفاده می‌کند ، باید ۶ ماه قبل در اختیار اپوزیسیون هم قرار گیرد ، چون پس از ۳۶ سال،  فساد و تقلب‌های رژیم را می‌شناسیم …..نظارت هزاران داوطلب بیطرف از طرف سازمان مللل ، نظارت مردم در هر مرحله، نصب دوربینها ، در همهٔ نقاط از واجبات است. 

Comments are closed.