شیوه های غیر انسانی بازجویان وزارت اطلاعات علیه زندانی سیاسی بیمار

0
115

بنابه گزارشات رسیده  بازجویان وزارت اطلاعات از درمان وبلاگ نویس زندانی محمد رضا پور شجری که از بیماریهای مختلف بخصوص بیماری قلبی شدیدا رنج می برد ممانعت می کنند .این مسئله باعث شده است که جان این زندانی سیاسی در معرض خطر جدی قرار گیرد .

بازجویان وزارت اطلاعات یک شیوه غیر انسانی و فریبکارانه عدم درمان زندانیان سیاسی را تا به حال در مورد چند زندانی سیاسی و عقیدتی بکار برده اند. این شیوه غیر انسانی به قرار زیر می باشد.

زندانی سیاسی را ظاهرا به یکی از بیمارستانها اعزام می کنند ، این اعزام ها که معمولا بعد از ظهر روز چهارشنبه انجام می شود بدون هماهنگی با بیمارستان مربوطه صورت می گیرد که اکثرا پزشکان متخصص یا در مرخصی بسر می برند و یا حضور ندارند. ازطرفی دیگر بیمارستانها دراواخر هفته فقط بیمارانی را پذیرش می کنند که در شرایط اورژانسی هستند و سایر بیماران را به روزهای معمولی احاله می دهند.

زندانی سیاسی که با پابند و دست بند و از نقطه ای به نقطه ای دیگر برده می شوند پاهای آنها معمولا زخمی و دچار خونریزی می گردد و ساعتها در انتظار باقی می مانند. زندانیان در طی این مدت از در اختیار داشتن داروهایشان محروم می باشند .

امکان غذا خودرن را ندارد و گرسنه و تشنه باقی می ماند و نهایتا به خاطر عدم هماهنگی حوالی ساعت ۷ غروب به بعد به زندان بازگردانده می شوند.

هنگام ورود به زندان برای تحت فشار قرار دادن آنها، آنها را به قرنطینه زندان منتقل می کنند که مکانی بسیار کثیف و مملو از حشرات موذی مانند شپش و ساس می باشد و زندانی حداقل ۲ روز در آنجا نگهداری می شود و بعد از آن به بند عمومی منتقل می شود.

از جمله زندانیانی که چنین شرایطی بر آنها روا داشته شده است می توان وبلاگ نویس زندانی محمد رضا پورشجری و علی معزی را نام برد.

در طی سال جاری ۵ بار چنین شرایطی را علیه وبلاگ نویس زندانی بکار برده اند که نهایتا وبلاگ نویس زندانی در اعتراض به شیوه های غیر انسانی که بازجویان وزارت اطلاعات بکار می برند اعلام نموده است که دیگر با این شیوه فریبکاران تحت عنوان اعزام به بیمارستان و عدم درمان و مورد اذیت وآزار قرار دادن ، تن نخواهد داد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، شیوه های غیر انسانی و فریبکارانه بازجویان وزارت اطلاعات که علیه زندانیان سیاسی بکار برده می شود که عملا هدف از آن عدم درمان زندانی سیاسی است که در شرایط حاد جسمی بسر می برند را محکوم می کند واز کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم به دادگاه های کیفری بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۷ بهمن ۹۲ برابر با ۲۷ ژانویه ۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

 

مطلب قبلیزندانیان سیاسی در اعتراض به یورش ها و تشدید فشارها از گرفتن جیره غذایی زندان خوداری می کنند
مطلب بعدیاسکار دنیای موسیقی در دستان «مک‌کارتنی»به همراه تصاویر
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...