شکنجه و تجاوز، جلوی چشم زن اسلامگرای داعشی

0
232

یک زن ایزدی اسیر شده توسط اسلامگرایان داعش گفت که بارها توسط یکی از فرماندهان عربستانی اسلامگرایان داعش در حضور همسر انگلیسی او مورد تجاوز و شکنجه قرار گرفته است.

این زن ایزدی اعلام کرد که عضو عربستانی اسلامگرایان داعش به وی تجاوز می‌کرد و به ضرب و جرح وی می‌پرداخت در حالی که زن جوان و تبعه انگلیس این اسلامگرای داعشی نظاره‌گر جرایم شوهرش بود.

روزنامه دیلی میل چاپ انگلیس به نقل از این زن ایزدی که نامش را برای حفظ جانش به «فریده» تغییر داده است، گزارش کرد: به مدت چهار ماه اسیر یک عضو عربستانی اسلامگرایان داعش در استان دیرالزور در شرق سوریه بودم و وی با من بسیار بدرفتاری می‌کرد.

فریده گفت: اسلامگرایان داعش اوت 2014 مرا از خانه‌ام در شهر سنجار عراق ربود و بیش از یک ماه در اماکن مختلف زندانی بودم، سپس به یکی از اعضای عربستانی اسلامگرایان داعش به نام «ابومسلم» به عنوان هدیه داده شدم و دیگر زنان نیز به دیگر اعضای اسلامگرایان داعش داده شدند. ابومسلم در رشته داروسازی در آمریکا تحصیل کرده بود.

این زن افزود: ابومسلم زنی انگلیسی داشت که نامش برای من مشخص نشد. اسلامگرایان داعش این زن را از اروپا به سوریه منتقل کرده و به ابومسلم داده بود. زن انگلیسی ابومسلم 20 ساله به نظر می‌رسید که چهره‌ای تیره و موهای عجیبی داشت و زبان عربی را بسیار بد صحبت می‌کرد.

به نوشته دیلی میل، فریده فهمید که ابومسلم یکی از قضات اسلامگرایان داعش است که پس از ورود به آنکارا با عنوان عکاس، از طریق مرزهای ترکیه وارد سوریه شده بود. او در عربستان یک زن و دو پسر و یک دختر داشت که همه آنها را ترک کرده و به سوریه رفته بود تا به اسلامگرایان داعش بپیوندد.

ابومسلم این زن ایزدی را به علت مخالفتش با گرویدن به اسلام شکنجه می‌کرد.

فریده که هم‌اکنون در یکی از اردوگاه‌های آوارگان در عراق زندگی می‌کند، افزود: ابومسلم بیش از حد خشن بود و همیشه مرا می‌زد؛ به همین دلیل دستوراتش را اجرا می‌کردم و به خادم ابومسلم و همسرش تبدیل شده بودم.

به گزارش العالم به نقل از روزنامه دیلی میل؛ فریده گاه به خودکشی فکر می‌کرد ولی به خاطر پسر برادرش که با وی در یکجا زندانی بود و همچنین به خاطر برادرزاده‌های دیگرش که در منطقه‌ای نزدیک به اسارت اسلامگرایان داعش درآمده بودند، از خودکشی صرف‌نظر کرد.

فریده گفت: همسر انگلیسی ابومسلم نیز همچون شوهرش معتقد بود که ایزدی‌ها کافر هستند و این زن انگلیسی یک بار به من گفت که هر فردی عضو اسلامگرایان داعش نباشد، کافر است.

دیلی میل نوشت: فریده نتوانست به هویت زن انگلیسی ابومسلم پی ببرد ولی به نظر می‌رسد که این زن انگلیسی یکی از 60 دختری باشد که کشورشان را ترک کرده و به داعش پیوستند و هر یک از آنها با یکی از اعضای اسلامگرایان داعش ازدواج کرد.

فریده با رؤیت عکس یکی از این 60 دختر انگلیسی به نام «سلمی هالانی» گفت که صد درصد مطمئن است که صاحب این تصویر همان زن انگلیسی ابومسلم است. سلمی هالانی همراه خواهر دوقلویش به نام زهره منچستر را ترک کرده و به اسلامگرایان داعش پیوسته بودند.

دیلی میل به نحوه آزادی یا فرار فریده اشاره نکرده است.

اسلامگرایان داعش بیش از پنج هزار ایزدی را اسیر کرده است که در میان آنها 500 زن و کودک وجود دارند.

اکثر دختران ایزدی که به اسارت اسلامگرایان داعش درمی‌آیند، تلاش می‌کنند خودکشی کنند. یکی از دختران ایزدی که اسلامگرایان داعش وی را مجبور به پوشیدن لباس رقاصه‌ها کرده بود، رگ خود را برید و سپس با طناب خود را حلق‌آویز کرد.