شکنجه وحشیانه ۲ زندانی سیاسی برای گرفتن اعترافات تلویزیونی در زندان زاهدان

0
143

بنابه گزارشات رسیده  در طی هفته جاری زندانیان سیاسی میثم چندانی و محمد حسین ریگی به دفتر رئیس زندان زاهدان خسروی برده شدند و آنها را تحت شکنجه های فیزیکی و روحی قرار دادند تا به اعترافات تلویزیونی تن دهند و مقابل دوربین گفته های بازجویان وزارت اطلاعات را تکرار کنند.

روز دوشنبه ۹ دی ماه زندانیان سیاسی هموطن بلوچ میثم چندانی ۲۲ ساله و محمد حسین ریگی ۲۳ ساله را از بندهای خود خارج کردند و به دفتر رئیس زندان فردی بنام خسروی منتقل کردند. در اتاق رئیس زندان بابایی رئیس سازمان زندانهای استان سیستان و بلوچستان ،غلامی رئیس اطلاعات زندان و بازجویان وزارت اطلاعات همراه با یک اکیپ از فیلمبرداران وزارت اطلاعات حضور داشتند.

بازجویان وزارت اطلاعات از آنها می خواهند که مواردی را که آنها برایشان نوشته اند و یا به آنها می گویند را جلوی دوربین تکرار کنند. این ۲ زندانی به آنها می گویند هیچ کدام از مواردی که شما نوشته اید و می گویید را ما از آن اطلاع نداریم و هرگز آنها را تکرار نخواهیم کرد .

بازجویان وزارت اطلاعات همراه با خسروی ، بابایی و غلامی هر کدام از آنها را به سلولی منتقل می کنند و ابتدا آنها را تهدید می کنند که اگر اعتراف نکنند عواقب آن را خواهند دید و آنها را دوباره به اداره اطلاعات زاهدان منتقل خواهند کرد و تحت شکنجه قرار خواهند داد.ولی وقتی که تهدیدات کارساز نشد به آنها دست بند و پابند می زنند و شروع به شکنجه های وحشیانه جسمی می کنند این شکنجه ها برای مدتی ادامه داشت . ضربات بازجویان وزارت اطلاعات بیشتر به نقاط حساس بدن آنها وارد می شد.

زندانیان سیاسی میثم چندانی و محمد حسین ریگی حدودا ۷ ماه پیش در منزل مسکونی خود در شهر سراوان دستگیر شدند و ۴ ماه را در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات زاهدان تحت شکنجه های جسمی و روحی قرار داشتند. آنها در طی این مدت از تماس تلفنی و ملاقات با خانواده هایشان محروم بودند.این ۲ زندانی سیاسی سپس به بندهای ۴ و ۳ زندان مرکزی زاهدان منتقل شدند.علیرغم گذشت ۷ ماه از بازداشت آنها هنوز در بلاتکلیفی بسر می برند.

آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم،آخوندها و سرکوبگران روز ۹ دی را به مناسبت سرکوب خونین قیام مردم ایران جشن می گیرند ، همزمان بازجویان ولی فقیه شکنجه و اذیت و آزار را علیه زندانیان سیاسی در زندانهای مختلف ایران شدت می بخشند .آخوندهای دولتی از طریق وسایل ارتباط جمعی یک جنگ روانی و فشار روحی علیه مردم در این روزها آغاز می کنند.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، شکنجه جسمی و وحشیانه ۲ زندانی سیاسی جهت گرفتن اعترافات تلویزیونی دروغین را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر وسایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم و آخوندهای همدست وی به دادگاه های جنایی بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۱۳ دی ۹۲ برابر با ۳ ژانویه ۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

مطلب قبلیمهدوی‌کیا در کنار بکام و فرگوسن در سایت فیفا
مطلب بعدیکودکانی که آدم برفی درست می کردند، و کودکانی که ……؟!
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...