“شکار” ایرانی در فرانسه ساخته شد

0
107

فیلم کوتاه “شکار”( La Chasse) به کارگردانى میثم مولایى در شهر دوویل در شمال فرانسه ساخته شد.

این فیلم که به زبان فرانسه ساخته شده و بازیگران جوان تئاتر فرانسه در آن ایفاى نقش مى کنند، محصول موسسه OFFCOURTS است. “شکار” که اولین فیلم کوتاه داستانى مولایى است، داستان زن و مرد جوانی را تعریف مى کند که در حال برنامه ریزی برای برگزاری مراسم ازدواجشان هستند، اما با یک تلفن برنامه هایشان به هم می خورد…

فیلم‌نامه “شکار” را جان رابو بر اساس ایده اى از میثم مولایى نوشته است. این فیلم با حمایت موسسه ی کانادایى OFQJ ( دفتر فرانسوى- کبکى جوانان ) تولید شده که از هنرمندانِ جوانِ فرانسه زبان در سراسر دنیا حمایت می کند.

میثم مولایى تا کنون آنونس بیش از هفتاد فیلم سینمایى را ساخته است که از جمله کارهاى اخیر او مى توان به فیلم‌های “چ”، “روز رستاخیز”، “برف روى کاج‌ها”، “تهران ۱۵۰۰″، “بوسیدن روى ماه”، “یه حبه قند”، “گزارش یک جشن” و … اشاره کرد.

او تا کنون تندیس جشن خانه سینما را برای ساخت آنونس فیلم سینمایی “آخرین سرقت”، تندیس جشن خانه سینما برای تیزرهای فیلم سینمایی “دعوت” و سیمرغ بلورین بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر برای تیزر همین فیلم را دریافت کرده است.

مولایى کارگردان تلویزیونى سریال هاى کلاه‌قرمزى است و از دیگر فعالیت‌هاى او در زمینه کارگردانى مى توان به کارگردانى فیلم‌های مستند تلویزیونی سیصد هزار دقیقه بعد، اولین عبور و پنجره‌ رو به حیاط اشاره کرد.

به گزارش سینما خبر، عوامل فنی “شکار” از سینماگران جوان کشورهایی از جمله فرانسه، مکزیک، شیلی، موریس و کبک کانادا هستند. دیگر عوامل این فیلم عبارتند از کارگردان: میثم مولایی، نویسنده فیلمنامه: جان رابو ( براساس فکری از میثم مولایی)، مدیر فیلمبرداری: کارلوس جراردو گارسیا، صدابردار صحنه: سرژ دور، ونسان روبیدو، تدوین: میثم مولایی، فیلمبردار: پابلو ریوا، نور: بنجامین روهو، طراح چهره پردازی و اجرا: آن وِرهاگو، آلیکس لووِرگیت، جلوه های ویژه : سِدریک لاووئا، صداگذاری و میکس: ژیل برناردو، دستیار کارگردان و برنامه ریز: ماری سِتبون، تصحیح رنگ: کِلِر دین، بازیگران: نادِژ نِشادی، اروان زِجنوک، آنتونی مارتین، تهیه کننده: ساموئل پِرا.