شکارچیان متخلف محیط بانان پارک ملی بمو را به رگبار بستند

0
149

مدیر دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران گفت: روز دوشنبه محیط بانان پارک ملی بمو توسط شکارچیان متخلف به رگبار بسته شده و به شدت مجروح شدند.

کیوان هوشمند با بیان این مطلب افزود: بامداد روز دوشنبه ۱۳۹۳/۶/۳۱ نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی بمو متوجه حضور ۴ شکارچی غیرمجاز مجهز به سلاح و ادوات شکار درون پارک شدند.

به گفته وی، محیط بانان به تعقیب متخلفین پرداختند و پس از چندین ساعت تعقیب و گریز در کوه، شکارچیان اقدام به تیراتدازی به سوی مامورین کردند.

مدیر دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران اظهار داشت: شکارچیان با اسلحه جنگی دو نوبت محیط بانان را به رگبار بستند که بر اثر آن محیط بان نصرت دهقان (رئیس پارک ملی بمو) از ناحیه پای چپ مورد اصابت گلوله قرار گرفت و محیط بان علیرضا جعفری از ناحیه پای چپ و سر و گردن بر اثر پرتاب سنگ ریزه های ناشی از برخورد گلوله ها به زمین به شدت آسیب دید.

هوشمند تصریح کرد: شکارچیان غیرمجاز پس از این حادثه با استفاده از تاریکی شب متواری شده و از منطقه گریختند.

وی افزود: هر دو محیط بان پس از مجروح شدن توسط سایر نیروها به خارج از منطقه و سپس به بیمارستانی در شهر شیراز منتقل شدند.

مدیر دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران گفت: محیط بان نصرت دهقان که از ناحیه پای چپ نزدیک زانو هدف گلوله قرار گرفته است؛ عصر روز گذشته تحت عمل جراحی قرار گرفت.

به گزارش مهر؛ هوشمند یاد آور شد: با توجه به خروج گلوله از پای محیط بان دهقان نوع اسلحه قابل تشخیص نیست اما با توجه به شلیک بصورت رگبار، مشخص است که شکارچیان از اسلحه خودکار جنگی استفاده کرده اند.