شورای امنیت ملی کاخ سفید: رژیم جمهوری اسلامی به جای تندرستی مردم، بر تروریسم سرمایه‌گذاری می‌کند

0
176

شورای امنیت ملی کاخ سفید در پیامی با اشاره به اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا در تحریم یک شرکت صوری نیروی قدس سپاه پاسداران و صاحب آن به دلیل تامین مالی تروریسم و قاچاق اسلحه، تاکید کرد که اولویت اصلی رژیم جمهوری اسلامی تامین مالی تروریسم است.

شورای امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت در پیامی در توئیتر گفت: «در حالی که جهان مشغول مقابله با ویروس کووید-۱۹ است، رژیم جمهوری اسلامی و حامیانش اولویت خود را به جای سرمایه‌گذاری برای بهداشت و تندرستی مردم ایران، بر حمایت مالی تروریست‌ها قرار داده‌اند.»

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (اوفک) روز جمعه ۱۲ اردیبهشت در بیانیه‌ای اعلام کرد نام یک شهروند دو تابعیتی ایرانی عراقی را به دلیل ارتباط با نیروس قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

بر اساس این بیانیه، فردی به نام امیر دیانت، که با نام امیر عبدالعزیز جعفر المثجع نیز شناخته می‌شود، از مدت‌ها پیش با مقام‌های ارشد نیروی قدس سپاه مرتبط بوده و در فعالیت‌های این نیرو برای کسب درآمد و قاچاق سلاح به خارج از کشور دخالت داشته است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین شرکت خدمات معدنی طیف، که تحت مالکیت، کنترل، یا مدیریت امیر دیانت بود را تحت تحریم قرار داده است.

همزمان با این اقدام، دادستانی شهر واشنگتن نیز علیه دیانت و یکی از همکاران او، به دلیل نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی و قوانین پولشویی، اعلام جرم کرده است.

در این بیانیه از قول استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری آمریکا، آمده است: «رژیم جمهوری اسلامی و حامیان آن همچنان تامین مالی سازمان‌های تروریستی بین‌المللی را بر سلامتی و بهروزی مردم ایران ترجیح می‌دهند.»

صدای آمریکا نوشت؛ او در ادامه تاکید کرده است که «ایالات متحده به همکاری با نهادهای مالی، سازمان‌های غیرانتفاعی، و شرکای بین المللی خود برای تسهیل تجارت و کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم ایران ادامه می‌دهد.»