شش ماه حبس برای نمایش یک خالکوبی نژادپرستانه در استخر

0
229

دادگاهی در آلمان مردی را به دلیل به نمایش گذاشتن یک خالکوبی روی بدنش با محتوایی نژادپرستانه به شش ماه حبس تعلیقی محکوم کرد. یک شاهد عینی عکس خالکوبی این مرد را روی فیس‌بوک منتشر کرده بود که موجب واکنش پلیس شد.

یک مرد ۲۷ ساله به نام مارسل تسچ به حکم دادگاه شهر اورانین‌بورگ، واقع در ایالت براندنبورگ، به شش ماه حبس تعلیقی محکوم شد. اتهام وی به نمایش گذاشتن یک خالکوبی با محتوایی نژادپرستانه روی بدنش در استخری عمومی بوده است.

این خالکوبی تصویری از نمای بیرونی یک اردوگاه کار اجباری در زمان نازی‌ها را نشان می‌دهد که زیر آن شعار “خلایق هر چه لایق” نقش بسته است. نازی‌ها این شعار را بر سر دروازه اصلی اردوگاه کار اجباری بوخن‌والد نصب کرده بودند.

تصویر این خالکوبی روی کمر این مرد توجه یکی از کسانی را که برای شنا به استخر آمده بودند، جلب کرد. این فرد عکسی از این خالکوبی انداخته و آن را با این توضیح در فیس‌بوک منتشر کرد که “آدم‌هایی از این قبیل بدون اینکه کسی جلویشان را بگیرد، در استخر اورانین‌بورگ ول می‌چرخند”.

0,,18933755_401,00

با انتشار این عکس روی فیس‌بوک پلیس وارد عمل شد
اندکی پس از انتشار این عکس پلیس تحقیقات خود را برای شناسایی مارسل تسچ آغاز کرد که سرانجام منجر به دستگیری وی شد. دادستانی نیز مارسل تسچ را به اتهام نفر‌ت‌پراکنی به پای میز محاکمه کشاند.

این شاهد عینی در جریان محاکمه تسچ اظهار کرده بود که کارکنان استخر مانع از ورود تسچ به این مکان نشده بودند. دو نفر از مربیان استخر به این شاهد عینی گفته بودند که پیگیر قضیه خواهند شد. به گفته دادستانی اما ظاهرا هیچ‌کس با خالکوبی مارسل تسچ مشکلی نداشته است.

به گزارش دویچه وله؛ تسچ یکی از اعضای حزب راست افراطی “دموکرات ملی آلمان” (NPD) است. به دلیل مسجل بودن جرم، جلسه رسیدگی به اتهامات وی فورا برگزار شد. طبق قوانین آلمان در اینگونه از محاکمات مجازات حبس تنها به مدت حداکثر یک سال صادر خواهند شد.

نفرت‌پراکنی در آلمان جرم محسوب شده و مجازاتی میان سه ماه تا پنج سال حبس دارد.