شروع طوفانی خشمگین‌ها با شارلیز ترون و وین دیزل

0
269

هشتمین قسمت سری فیلم‌های «سریع و خشمگین» در شروعی طوفانی تنها سه روز پس از ورود به گیشه جهانی سینما بیش از نیم میلیارد دلار بلیت فروخت و رکوردی تازه در گیشه جهانی به نام خود ثبت کرد.

هفته گذشته تنها فیلمی که به صورت گسترده در آمریکای شمالی اکران شد، «سرنوشت خشمگین»؛ هشتمین قسمت از سری فیلم‌های «سریع و خشمگین» بود. این فیلم با فروش ۱۰۰ میلیون و ۲۰۰ هزار دلاری در آمریکا و فروشی برابر با ۴۳۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار در سایر نقاط جهان در افتتاحیه‌ای قدرتمند در مجموع ۵۳۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار بلیت فروخت.

تا پیش از این فیلم «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» پرفروش‌ترین افتتاحیه تاریخ سینما را با ۵۲۹ میلیون دلار فروش در سه روز نخست اکران جهانی در اختیار داشت.

فروش بالای افتتاحیه «سرنوشت خشمگین» تا حد زیادی به دلیل فروش بالای این فیلم در سینماهای کشور چین است. این فیلم در سه روز نخست نمایش در چین ۱۹۰ میلیون دلار فروش داشت. این فیلم در ۶۳ کشور در حال اکران است و در تمام آن‌ها عنوان پرفروش‌ترین اثر را به خود اختصاص داده و در ۳۲ کشور از جمله چین رکورد فروش افتتاحیه را شکسته است.

در «سرنوشت‌ خشمگین» همانند قسمت قبلی سری فیلم‌های «سریع و خشمگین»‌ شاهد نقش‌آفرینی وین دیزل، دواین جانسون، جیسون استاتهام، میشل رودریگز، ناتالی امانوئل، ترسی گیبسون و کرت راسل هستیم و از بازیگران تازه‌وارد فیلم می‌توان به شارلیز ترون، هلن میرن و اسکات ایستوود اشاره کرد. شارلیز ترون در این فیلم نقش فرد شروری را بازی می‌کند که شخصیت دومنیک تورتو با بازی وین دیزل را علیه خانواده‌اش می‌شوراند.

مجموعه فیلم‌های «سریع و خشمگین» از آغاز تا کنون در مجموع در گیشه جهانی بیش از سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار بلیت فروخته‌اند. قسمت هفتم فیلم «سریع و خشمگین» با فروشی برابر با یک میلیارد و ۵۱۶ میلیون دلار یکی از ده فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان است.

همانطور که انتظار می‌رفت در گیشه آمریکای شمالی پس از «سرنوشت خشمگین» پرفروش‌ترین آثار چندان تفاوتی با هفته گذشته ندارد و رده‌های بعدی جدول پرفروش‌ها را به ترتیب فیلم‌های «بچه رییس»، «دیو و دلبر» و «اسمورف‌ها: دهکده گمشده» در اختیار دارند.

انیمیشن «بچه رییس»‌ در سه روز پایانی هفته گذشته با اکران در بیش از سه هزار سالن سینما ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار بلیت فروخت و به این ترتیب پس از سه هفته اکران تنها در آمریکای شمالی به فروشی برابر با ۱۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار دست پیدا کرد.

«دیو و دلبر» نیز پس از پنج هفته همچنان در رده سوم پرفروش‌ترین فیلم‌های گیشه سینمای آمریکا قرار دارد و با فروش ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری این هفته مجموع فروش خود در آمریکای شمالی را به ۴۵۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار افزایش داد. فروش جهانی این فیلم سرانجام از مرز یک میلیارد دلار گذشت و به این شکل «دیو و دلبر» نخستین فیلم میلیارد دلاری سال ۲۰۱۷ لقب گرفت.

t

در حالی که اکثر فیلم‌های حاضر در جدول پرفروش‌ها به سوددهی رسیده‌اند، انیمیشن «اسمورف‌ها: دهکده گمشده» هفته گذشته نیز به عملکرد ضعیفش ادامه داد و با افت فروش ۵۱ درصدی نسبت به هفته نخست اکران در سه روز پایانی هفته تنها ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروش داشت. مجموع فروش این انیمیشن در آمریکا هم اکنون به ۲۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار رسیده است و فروش جهانی آن کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از هالیوود ریپورت؛ هفته گذشته فیلم «شهر گمشده زد» به صورت محدود در چند سینمای نیویورک و لس‌آنجلس به نمایش در آمد و به صورت میانگین در هر سال سینما به فروشی برابر با ۲۸ هزار و ۱۵۸ دلار دست پیدا کرد. در این فیلم ماجراجویانه تاریخی به کارگردانی جیمز گری بازیگرانی چون سینا میلر، چارلی هونام و رابرت پتینسون نقش‌آفرینی کرده‌اند. برد پیت و کمپانی فیلمسازی «پلن بی»‌ تهیه‌کننده این اثر سینمایی هستند.