شاهراه ارتباطی داعش میان عراق و سوریه قطع شد

0
103

نیروهای ائتلاف به رهبری ایالات متحده آمریکا، اعلام کرده است عملیات علیه نیروهای دولت اسلامی (داعش) با حمایتهای هوائی نیروهای ائتلاف با موفقیت همراه بوده است و نیروهای عراقی کنترل منطقه ارتباطی مهمی میان خاک سوریه و عراق را به دست گرفتند.
نیروهای ارتش عراق با کمک شبه نظامیان این کشور موفق شدند نواحی شمالی تکریت را از نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) بازپس بگیرند.

مقامات عراقی گفته اند نیروهای داعش به منظور جلوگیری از پیشروی نیروهای عراقی به سوی تکریت، در مسیر آنان مواد انفجاری کار گذاشته بودند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از رویترز هم می نویسد ساکنان مناطق آزاد شده با شادمانی به خانه های خود بازگشته اند.

شهر تکریت از تابستان گذشته به دست نیروهای داعش افتاده است. نیروهای دولتی با حمایت شبه نظامیان عراقی، از هفته گذشته، عملیات وسیعی را به منظور بازپس گیری تکریت در استان صلاح الدین آغاز نمودند.

این بزرگترین عملیات نیروهای عراقی، تاکنون، علیه نیروهای داعش بوده است.

صدای آلمان نیز بنا به بیانیه‌ای که ائتلاف بین‌المللی در روز سه‌شنبه (۱۰ مارس/ ۱۹ اسفند) منتشر کرد گزارش نمود: راه‌های لجستیکی گروه “دولت اسلامی” میان کشورهای سوریه و عراق قطع شده است.
در این بیانیه هم‌چنین آمده است: «مقاومت نیروهای دولت اسلامی در نزدیکی شهر تل‌حمیس در شمال شرقی سوریه درهم شکسته شده است.» به گفته منابع نظامی آمریکا در هفته گذشته گروه “دولت اسلامی” دست به انتقال نیرو و تجهیزات از سوریه به عراق زده بود که با از دست دادن خطوط ارتباطی، حال کمک‌رسانی به نیروهای این گروه در عراق متوقف شده است.