«شازده کوچولو» به کن می‌رود

0
174

نسخه جدید از «شازده کوچولو» که برای اولین بار در قالب یک فیلم انیمیشن سینمایی ساخته شده، در جشنواره کن به نمایش در می‌آید.

 «آن انترتینمنت» یکی از استودیوهای مطرح اروپایی به ریاست دیمیتری داسمن و آتون سوماش، دومین تریلر بین‌المللی فیلم انیمیشن «شازده کوچولو» ساخته مارک آزبورن را منتشر کرد. این انیمیشن برای اولین بار در بخش رسمی کن به نمایش در می‌آید.

این فیلم که با صرف هزینه ۸۰ میلیون دلاری ساخته شده و یکی از پرهزینه‌ترین فیلم‌های ساخته شده در فرانسه است، اولین انیمیشن بلندی است که با اقتباس از رمان کوتاه کلاسیک آنتوان دو سنت اگزوپری ساخته می‌شود. از این کتاب تاکنون بیش از ۱۴۵ میلیون نسخه به ۲۶۵ زبان فروخته شده است.

داسمن که با گروهش پنج سال را صرف ساخت این فیلم کرده است، گفت: فیلم ما تجلیلی از یکی از نمادین‌ترین آثار فرانسوی و در عین حال یکی از بین‌المللی‌ترین آثار فرهنگی است. جایی بهتر از جشنواره فیلم کن برای ارایه این ترکیب واحد وجود ندارد.

1667867

این فیلم به کارگردانی مارک آزبورن سازنده «کونگ فو پاندا» با گروه صداپیشگانش می‌تواند چشم‌ها را در کن خیره کند چون بازیگرانی چون جف بریجز، راشل مک آدام، جیمز فرانکو، ماریو کوتیار و بنسیو دل تورو این کار را برعهده داشته‌اند. کوتیار و دل تورو در این جشنواره با فیلم‌های دیگرشان شامل «مکبث» و «سیکایرو» در بخش رقابتی جشنواره حضور خواهند داشت.

این انیمیشن چندلایه در مرکز توجه خود دختر کوچکی با صداپیشگی مکنزی فوی را قرار داده که با مادرش با صدای مک آدامز زندگی می کند و همسایه شان هوانوردی زندگی می کند که بریجز نقش او را ایفا می‌کند. این هوانورد می تواند به جهان‌های دیگری سفر کند که در آن شازده کوچولویی با صدای رایلی آزبورن حضور دارد.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، اولین تریلر این انیمیشن را کمپانی پارامونت در تعطیلات کریسمس منتشر کرد. همین کمپانی این فیلم را از ۲۹ جولای در فرانسه اکران می کند. زمان نمایش این فیلم در آمریکا هنوز تعیین نشده است.