«سیکاریو» تصویری از خشونت ماموران آمریکایی و کارتل‌های مواد مخدر

0
221

فیلم سینمایی «سیکاریو» سپتامبر در سینماهای اروپا، آمریکا و کانادا اکران می شود.

 فیلم سینمایی «سیکاریو» بازتابی از خشونت کارتل های مواد مخدر در مکزیک و پاسخ خشنونت بار ماموران آمریکا است. این فیلم پرحادثه و خشن به کارگردانی دنیس ویلنوو از بازی امیلی بلانت، بنیسیو دل تورو و جاش برولین بهره می برد.

کارگردان کانادایی در افتتاحیه فیلم که چندی پیش در نیویورک برگزار شد در باره کاربرد خشونت در فیلم گفت: همیشه این وسوسه وجود دارد که خشونت را با خشونت جواب بدهیم، اما می دانیم که این چرخه ادامه پیدا کرده و به اشکال دیگری از خشونت دامن می زند. پس راه حل چیست؟ من راه حلی ندارم فقط سوال را مطرح می کنم. چطور باید با اهریمن بجگیم؟ آیا برای مبارزه با هیولا ما هم باید هیولا بشویم؟

جاش برولین در نقش رییس ماموران دولتی درباره سوال اصلی فیلم و مجاز بودن کاربرد خشونت علیه کارتل ها بیان کرد: در چارچوب فیلم که داستانی است بله، اما فکر نمی کنم کسی آن را به عنوان راه حلی برای وضعیت موجود نگاه کند. فکر نمی کنم این نکته فیلم است. هدف فیلم آگاه کردن وجدان نسبت واقعیت است، فیلم به واقعیت بسیار نزدیک است و به همان خشونت واقعیتی است که جریان دارد.

به گزارش یورونیوز،«سیکاریو» به معنی مزدور اولین بار در جشنواره کن سال جاری نمایش داده شد و با استقبال عمومی منتقدان مواجه شد و سپتامبر در سینماهای اروپا و آمریکا و کانادا اکران می شود.