سیو معروف بیرانوند، بین بهترین‌های آسیا

0
307

نام دو دروازه‌بان پرسپولیس و استقلال در بین پنج واکنش استثنایی تاریخ مسابقات لیگ قهرمانان آسیا دیده می‌شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در گزارشی به معرفی پنج واکنش دیدنی دروازه‌بانان در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی آسیا یعنی لیگ قهرمانان آسیا پرداخته است که در این بین نام علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان پرسپولیس و سیدحسین حسینی، دروازه‌بان استقلال نیز دیده می‌شود.

در گزارش سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره واکنش علیرضا بیرانوند در بازی پرسپولیس و السد در تاریخ ۲۳ اکتبر ۲۰۱۸ نوشته شده است: «زمانی که تیم‌های پرسپولیس و السد در بازی برگشت از مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ در حضور ۱۰۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند، جو ورزشگاه در پنج دقیقه پایانی بازی پرفشار بود، جایی که تیم میهمان (السد) در صورت به ثمر رساندن یک گل می‌توانست به دور بعد رقابت‌ها صعود کند. وو یونگ جونگ توپ را به طوری دقیق برای ژاوی هرناندس که کسی مراقبش نبود، ارسال کرد و این هافبک اسپانیایی بلافاصله ضربه‌ سری را به توپ زد که بیرانوند با واکنشی فوق‌العاده آن را از بالای تیر افقی دروازه به بیرون فرستاد. همین حرکت باعث احساس آرامش جمعیت حاضر در ورزشگاه آزادی شد و لحظاتی بعد هم پرسپولیس به فینال راه یافت».

سایت AFC همچنین در خصوص واکنش سیدحسین حسینی در بازی استقلال و الدحیل در تاریخ ۶ مِی ۲۰۱۹ نوشت: «با شروع سال ۲۰۱۹ حسین حسینی در حال محکم کردن جای پای خود به عنوان دروازه‌بان شماره یک استقلال با وجود مهدی رحمتی بود و با مهار توپ یوسف العربی، بازیکن الدحیل در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، به سادگی می‌شود دید که چرا او دروازه‌بان شماره یک استقلال شده است. به نظر می‌رسید که مهاجم مراکشی الدحیل می‌تواند با یک ضربه ساده به توپ، آن را تبدیل به گل کند، اما به لطف حضور حسینی در دروازه استقلال، او با بدنی کشیده ضربه العربی را با مهاری خیره‌کننده مهار کرد که با بازبینی این صحنه حرکت او جالب‌توجه‌تر به نظر می‌رسد».

این رأی‌گیری تا تاریخ ۱۸ مِی و تا ساعت ۱۶ به وقت محلی کوالالامپور (ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تهران در تاریخ ۲۹ اردیبهشت) ادامه خواهد داشت.