سیلاب اصلی هنوز به خوزستان نرسیده است

0
251

مدیرکل ستاد بحران استان خوزستان گفت: سیلاب اصلی که ما در انتظار آن هستیم هنوز به استان خوزستان نرسیده است و توقع داریم مردم همچنان هشدارهای ستاد بحران را جدی بگیرند.

کیومرث حاجی‌زاده اظهار داشت: ستاد مدیریت بحران استان خوزستان در ۲۴ ساعت گذشته اقدامات خوبی در راستای پیشگیری از وقوع تلفات جانی در استان انجام داشته که خوشبختانه ما با همه حوادث درون استان هیچگونه تلفات جانی تاکنون نداشته‌ایم.

وی افزود: خسارت‌هایی که تاکنون به استان وارد شده در حد ورود آب به مزارع کشاورزی و برخی روستا بوده که ما در راستای پیشگیری از تلفات جانی ۹۶ روستا را به صورت کلی و یا جزئی تخلیه و در ۳۵ اردوگاه اضطراری سراسر استان جا داده‌ایم؛ تمامی نیازهای ارودگاه‌های اضطراری مشخص و تامین شده است.

مدیرکل ستاد بحران استان خوزستان بیان کرد: نیم میلیون بطری آب معدنی در ۲۴ ساعت گذشته در اردوگاه‌ها توزیع شده است؛ بیش از ۵۰۰ تخته چادر به غیر از چادرهای هلال احمر در اردوگاه‌‌ها توزیع شده که در کنار آن‌ها چادرهایی بزرگ برای عشایر آسیب دیده از طریق اداره کل امور عشار توزیع شده است.

وی گفت: کار بزرگی در موردکاهش آب عبوری از رودخانه کرخه در محدوده شهرستان سوسنگرد و شهر بستان صورت گرفته که این اقدام با همراهی مردم بوده است؛ سیلاب اصلی که ما در انتظار آن هستیم هنوز به خوزستان نرسیده است و توقع داریم مردم همچنان هشدارهای ستاد بحران را جدی بگیرند.

حاجی زاده عنوان کرد: با توجه به پیگیری‌های صورت کرفته از طریق ستاد مدیریت بحران ۱۵ بالگرد، بیش از ۵۰۰۰ چشمه دستشویی و ۷ کانتینر نانوایی سیار برای مناطق سیل‌زده و اردوگاه‌های اضطراری ارسال شده است؛ تمام شرکت‌های منطقه‌ای ما پای کار بوده و با همکاری هلال احمر در حال تهیه غذای گرم و توزیع آن در مناطق سیل‌زده هستند.

وی ادامه داد: ترمیم سواحل رودخانه کارون در کلانشهر اهواز با همکاری ارتش در حال انجام بوده است؛ ما با توجه به مشکلاتی که برای دانش‌آموزان و مردم به وجود آمده تعدادی از مدارس استان را تعظیل کرده و دانشگاه‌ها را یک هفته تاخیر آغاز می‌کنیم.

به گزارش فرارو؛ مدیرکل ستاد بحران استان خوزستان در پایان با اشاره به استفاده از ظرفیت پادگان‌های سپاه و محل کاروان‌های راهیان نور برای اسکان مردم سیل‌زده خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۲۰ هزار نفر در ۳۵ اردوگاه اضطراری و در حدود ۲۰۰۰ هزار چادر اسکان داده شده‌اند؛ اوضاع توسط ستاد مدیریت بحران خوزستان مرتبا در حال رصد بوده و تمام دستگاه‌ها در حالت آماده باش و پای کار بوده‌اند.