سیداحمد خاتمی: شعار “مرگ بر امریکا” باید در گینس ثبت شود

0
189

امام جمعه موقت تهران گفت: ترامپ آرزوی حذف شعار مرگ بر آمریکا را با خودش به گور خواهد برد و این جمله باید در دفتر گینس ثبت شود، زیرا که به یک شعار مقدس و بین المللی تبدیل شده است.

سید احمد خاتمی شنبه شب در گردهمایی بصیرت افزایی پیشکسوتان و کارکنان سپاه عاشورا در حسینیه امام اظهارکرد: اگر امروز جمهوری اسلامی توانست امریکا را با ساقط کردن پهپادش و انگلیس را با توقیف کشتی اش بی حیثیت کند به دلیل مقاومت در برابر ظالمان است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه طبق روایات خداوند سه صدا را بیشتر دوست دارد، صدای قلم علما، صدای چرخ نخ ریسی و صدای رژه مجاهدان راه حق، گفت: اگر در نظام ما نیرو‌های مسلح به ویژه سپاه پاسداران از محبوبیت خاصی برخوردارند به این دلیل است که نماد اقتدار نظام جمهوری اسلامی و فراتر از آن نماد اقتدار جهان اسلام و تشیع است.

وی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به چند دلیل متمایز از دیگر نیرو‌های مسلح دانست و تصریح کرد: سپاه پاسداران محبوب دل‌ها واقع شده است، زیرا که مولود انقلاب و امید اسلام است و به همان میزان مایه ناامیدی دشمنان انقلاب است.

خاتمی خاطرنشان کرد: نیرو‌های سپاه در تمامی عرصه‌ها و جبهه‌ها حضور چشمگیری دارند و در کمک رسانی در حوادث طبیعی اخیر هم خوش درخشیدند.

به گزارش ایرنا؛ امام جمعه موقت تهران خدایی بودن، نباختن روحیه، توانایی و توانمندی، شکست ناپذیری و مقاوم و نستوه بودن را از ویژگی‌های نیرو‌های مسلح در تراز انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: تنها نسخه شفابخش در مقابله با تحریم‌ها و فشار‌های اقتصادی استکبار جهانی، مقاومت و ایستادگی است.