سورپرایز عادل با میهمان آلمانی و رونمایی از مهمترین اتفاق دربی ۸۱

0
204

حضور میهمان آلمانی و تعریف و تمجید از بازیکنانی مثل علی کریمی و علی دایی، رونمایی از مهمترین اتفاق دربی ۸۱ و همچنین اعتراف بازیکن پیشین پرسپولیس بخش‌های جذاب برنامه این هفته نود بود.

 برنامه این هفته نود با محوریت دیدار پرسپولیس و استقلال در هفته یازدهم روی آنتن رفت و سئوال نظرسنجی آن به مهمترین اتفاق دربی ۸۱ با سه گزینه تغییر نتیجه در آخرین لحظه، کیفیت و هیجان بالای این مسابقه، استقبال زیاد هواداران و اتحاد برای تشویق هادی نوروزی اختصاص داشت.

فردوسی پور در ابتدای برنامه تاکید کرد که «پل برایتنر» میهمان حضوری نود خواهد بود و به خاطر زمان کم، نباید این هفته زیاد صحبت کند!

کنایه به مهارت انگلیسی دبیرمستعفی کمیته اخلاق!
آیتم «نود درجه» به خاطر پخش مسابقات هفته دهم و یازدهم و حجم زیاد اتفاقات در چند بخش ارائه شد. در بخش اول فردوسی پور به مهارت انگلیسی آبانگاه دبیر مستعفی کمیته اخلاق کنایه زد. آبانگاه هفته گذشته بخشی از قرارداد کی‌روش را به انگلیسی خواند و واژه «فالو» را «فلو» تلفظ کرد! این موضوع دستمایه فردوسی پور شد و او با نشان دادن تصویری از کی‌روش در ورزشگاه آزادی، گفت: عده‌ای او را برای خروج از ورزشگاه فلو کردند!

صبح دربی در اردوی استقلال و پرسپولیس
بخش دیگری از برنامه به روز دربی اختصاص داشت. گزارشگر نود ابتدا به اردوی پرسپولیسی‌ها به هتل المپیک رفت و گزارشی از کارهایی که سرخپوشان در روز دربی انجام دادند، تهیه کرد. همچنین گزارشی از اردوی استقلال در هتل آکادمی پخش شد که در این گزارش، جابر انصاری گلزن دربی هم با درخواست آرش برهانی جلوی دوربین آمد.

برخورد رحمتی و بنگستون خطا نبود
مسعود مرادی کارشناس داوری برنامه نود با تمجید از عملکرد محسن ترکی داور هشتاد و یکمین دیدار استقلال و پرسپولیس، تاکید کرد که برخورد رحمتی با بنگستون مهاجم پرسپولیس در لحظه به ثمر رسیدن گل خطا نبود چرا که در آن لحظه توپ از آن صحنه دور شده بود. مرادی همچنین اعلام کرد که مگویان و نورمحمدی، مدافعان استقلال و پرسپولیس می‌توانستند از ترکی کارت زرد بگیرند.

پرسپولیس ۱۵ ثانیه طلبکار شد!
وقت‌های اضافه دیدار استقلال و پرسپولیس و گلزنی سرخپوشان در ثانیه ۶ دقیقه ۹۵ یکی از سوژه‌های چند روز گذشته بود. در برنامه نود مشخص شد که سید مهدی رحمتی در وقت‌های تلف شده به مدت یک دقیقه و ۲۰ ثانیه روی زمین افتاده بود. بر این اساس و طبق اعلام مسعود مرادی، نه تنها گل پرسپولیس در آن زمان درست بوده، بلکه سرخپوشان ۱۵ ثانیه هم طلبکار شدند!

رهبری‌فرد: نمی‌خواستم پنالتی را گل کنم!
در آیتم «تقویم نود» به دیدار پرسپولیس با پاس تهران که با شکست سرخپوشان همراه بود، اشاره شد. در همین بخش گلزنی بهروز رهبری فرد به پرسپولیس از روی نقطه پنالتی نشان داده شد. رهبری‌فرد با بیان اینکه بعد از این گل خوشحالی نکرده بود، گفت: حتی آن پنالتی را آرام زدم تا گل نشود ولی نمی‌دانم چرا ساشا ایلیچ (دروازه‌بان وقت پرسپولیس) آنطرفی رفت و توپ را نگرفت!

اسطوره بایرن: از دیدن بازی کریمی لذت می‌بردم
پُل برایتنر اسطوره باشگاه بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان میهمان این هفته برنامه نود بود و درباره دلیل حضورش در ایران و حضور بازیکنان ایرانی در لیگ آلمان صحبت کرد. برایتنر ابتدا با بیان اینکه برای چهارمین بار به ایران سفر کرده است، گفت: اولین بار در سال ۱۹۷۳ در استادیوم تازه تاسیس تهران (استادیوم آزادی) با تیم بایرن مونیخ به مصاف تیم ملی ایران رفتیم که شکست خوردیم و در بازی دوم مقابل پرسپولیس قرار گرفتیم.

به گزارش وبسایت نود؛ برایتنر با تمجید از استادیوم آزادی خاطرنشان کرد: من تحت تاثیر آن استادیوم بزرگ که غیر قابل وصف بود،قرار گرفتم. این یکی از نقاط اوج یک بازیکن است که بتواند در چنین استادیومی بازی کند.

مدافع پیشین تیم ملی آلمان درباره حضور بازیکنان ایرانی در لیگ آلمان و حضور علی دایی، علی کریمی و وحید هاشمیان در تیم بایرن مونیخ، اظهار کرد: البته که آنها را می‌شناسم و پیگیر وضعیت آنها بودم. این بازیکنان تاثیرهای متفاوتی در بایرن گذاشتند. ما با علی دایی در تیم بایرن، گلزن تمام عیاری داشتیم. اگر او الان بود، قطعا موفقتر بود چرا که در فوتبال امروز دفاع آخر نداریم و با قدرت سرزنی علی دایی الان او راحتتر می توانست کار کند. دایی نه تنها در بایرن بلکه در تیم هرتابرلین هم گلهای بسیار خوبی زد. وحید هاشمیان هم بازیکن خوبی بود ولی از نظر قدرت بدنی به او در تیم بایرین فشار می آمد. او هم فوتبالیست فوق العاده ای بود ولی این بازیکن آن قدرت بدنی که در بوندس لیگا نیاز بود را شاید نداشت.

مدافع تیم ملی آلمان درباره علی کریمی، تصریح کرد: کریمی تمام مشخصات برای تبدیل شدن به بهترین بازیکن اروپا را داشت. او می توانست بدون آنکه نگاه کند، به آن سمتی که می خواهد پاس بدهد، ولی برای کریمی به عنوان اینکه نفر اول تیم بایرن باشد، فشار زیاد بود. با این حال لذت می بردم وقتی بازی او را می دیدم.

وی با بیان اینکه مهدی مهدوی کیا را هم می شناسد، گفت: مهدی بازیکنِ تیمی خوبی بود و او را هرجا می‌خواستید، می توانستید قرار بدهید. مهدی بازیکنی بود که هیچ وقت از کارش ناراضی نبودید.

پاسخ به ماندن گواردیولا در بایرن و غافلگیری با یک سئوال!
براینتر در پاسخ به این سئوال که آیا پپ گواردیولا در بایرن خواهد ماند یا خیر، گفت: فقط خود گواردیولا پاسخ این سئوال را می‌داند. ما دوست داریم که او در بایرن بماند.

«چرا لوتار ماتئوس در جمع بزرگان بایرن دعوت نشده است؟» برایتنر که به نظر می‌رسید انتظار چنین سئوال غافلگیرکننده‌ای را از عادل فردوسی‌پور نداشت، گفت: در این باره باید پاسخی بدهم که ممکن است صادقانه نباشد. به همین دلیل به این سئوال جواب نمی‌دهم.

رونمایی از مهمترین اتفاق دربی ۸۱
حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در نظرسنجی برنامه این هفته نود شرکت کردند که ۵۴ درصد به استقبال زیاد هواداران و اتحاد برای تشویق هادی نوروزی رای دادند.