سه قاب تاریخی از دوپینگ دسته‌جمعی استقلالی‌ها در دربی

0
346

بهانه تازه برای اوجگیری این جنجال مربوط به مصاحبه اخیر مهدی امیرآبادی است که وی در آن تصریح کرده ماده ممنوعه از دوبی آمده بود و به اصرار فرهاد مجیدی، همه بازیکنان از آن استفاده کردند.

روز ۱۸ آذر ۹۰ پرسپولیس و استقلال در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی به مصاف هم رفتند که این دیدار در طول نود دقیقه به تساوی بدون گل انجامید، اما در وقت‌های اضافی استقلال با نیروی مضاعف بدنی سه گل به پرسپولیس زد و راهی نیمه‌نهایی شد. اتفاق جنجالی اما بعد از پایان بازی رخ داد؛ جایی که آزمایش دوپینگ مهدی امیرآبادی و میثم حسینی از استقلال مثبت درآمد.

 هر دو بازیکن از ماده ممنوعه «جک‌تری‌دی» استفاده کرده بودند و هر دو نفر مدعی شدند تمام بازیکنان تیم همین ماده را مصرف کرده‌اند. در آن زمان موضوع در برنامه نود مطرح شد و حتی براتی به عنوان کارشناس حقوقی عقیده داشت نتیجه باید تغییر کند، هرچند این اتفاق رخ نداد.

بهانه تازه برای اوجگیری این جنجال مربوط به مصاحبه اخیر مهدی امیرآبادی است که وی در آن تصریح کرده ماده ممنوعه از دوبی آمده بود و به اصرار فرهاد مجیدی، همه بازیکنان از آن استفاده کردند.

مهدی امیرآبادی یکی از بازیکنانی که در آن باز ی اتفاقا نقش ویژه ای داشت و پاس گل اول استقلال به مجتبی جباری را ارسال کرد.

او حالا بعد از گذشت ۸ سال اعتراف کرده که در  آن بازی معروف تمام بازیکنان استقلال جک تری دی استفاده کرده اند و البته این پودر را فرهاد مجیدی به بازیکنان داده است. امیرآبادی گفته« آقا فرهاد یک پودرهایی از دوبی آورده بود به ما گفت این را بخورید خوب است ولی نمی‌دانست که یک ماده‌ای در آن است که به تازگی ممنوع شده و ما هم نمی‌دانستیم و خوردیم. بعد گفتند چرا جک تری‌دی خورده‌اید در حالی که به خدا من هیچوقت نه اهل خوردن پودر و مکمل بودم، نه موادی مصرف کرده ام.»

به گزارش همشهری، از آن بازی تصاویر خاص زیادی به جا مانده که سه تا از آنها شهرت بسیار زیادی دارد. فرهاد مجیدی که آن روز خوشحال‌ترین بازیکن استقلال بود بعد از گل مجتبی جباری از شدت شادی گردن او را محکم گرفت و بعد از گل اسماعیل شریفات، بازوبند کاپیتانی خودش را به دست او بست. در تصویر دیگر هم علی کریمی را بعد از پایان مسابقه روی نیمکت پرسپولیس می‌بینید؛ در یکی از مغموم‌ترین قاب‌های به جا مانده از جادوگر.