سناتور کروز: جمهوری اسلامی یک دشمن است و آمریکا باید آماده استفاده از نیروی نظامی برای انهدام ظرفیت هسته‌ای جمهوری اسلامی باشد

0
156

تد کروز، سناتور پرنفوذ جمهوری‌خواه گفته است ایالات متحده باید آماده باشد از «نیروی نظامی کوبنده» علیه دشمن خود، جمهوری اسلامی، استفاده کند، اما تاکید کرده که آمریکا لازم است بر روی منافع ملی خود تمرکز کند و در صورت بروز درگیری نظامی نباید به قصد تبدیل جمهوری اسلامی به یک سرزمین دموکراتیک، به آن لشکرکشی کند.

آقای کروز روز چهارشنبه در سخنانی در حوزه سیاست خارجی در مؤسسه آمریکن اینترپرایز در شهر واشنگتن گفت: «جمهوری اسلامی یک دشمن است. احتمال یک ایران مجهز به سلاح هسته‌ای بزرگترین تهدید امنیت ملی است که آمریکا و سراسر جهان با آن روبرو هستند.»

این عضو کمیته روابط خارجی و رئیس کمیته فرعی امور هواپیمایی و فضایی در کمیته بازرگانی مجلس سنا افزود: «اگر هر زمانی بفهمیم که خامنه‌ای در آستانه دستیابی به تسلیحات هسته‌ای است، و من معتقدم جاه طلبی‌های او برای این منظور همچنان ادامه خواهد داشت، باید آماده استفاده از نیروی نظامی کوبنده باشیم، تا مطمئن شویم این امر محقق نمی‌شود.»

وی اضافه کرد: «نیروی نظامی برای انهدام ظرفیت هسته‌ای آنها – که باید هدف ما باشد. چرا؟ زیرا که این همان منافع ملی است. برای جلوگیری از دستیایی آیت‌اللهی که شعار “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” سر می‌دهد، به سلاح‌هایی که مثل صاعقه توانایی گرفتن جان میلیون‌ها آمریکایی را دارند.»

به گزارش صدی آمریکا؛ سناتور کروز گفت، با این حال «اگر کار به درگیری نظامی بکشد، هدف ما نباید لشکرکشی و تلاش برای تبدیل جمهوری اسلامی به یک سرزمین دموکراتیک باشد؛ در عوض (هدف) باید دفاع از آمریکا و جلوگیری از یک جمهوری اسلامی هسته‌ای باشد. روشن، ساده، با تمرکز بر یک نقطه پایان خالی از اشتباه.»