“سلفی هوایی” با دوربین‌-پهپادهای دارای لنز دوگانه

0
243

در سال ۲۰۱۶ استارت‌آپ “AirSelfie” از یک “دوربین پهپاد”(camera drone) که می‌تواند در داخل قاب گوشی هوشمند قرار گیرد رونمایی کرد. اکنون نیز این استارت‌آپ از آخرین نسخه دوربین-پهپادهای خود در نمایشگاه “۲۰۱۹ CES” رونمایی کرده است.

 امسال استارت‌آپ “AirSelfie” همراه شرکت “BusinessWire” دوربین‌-پهپادهای با کیفیت‌تر و هوشمندتری را توسعه داده است. این استارت‌آپ امسال موفق به توسعه سه مدل دوربین-پهپاد مجهز به لنز دوگانه شده است.

57809447

دوربین پهپاد سال ۲۰۱۶

اولین دوربین-پهپاد “AirSelfie” که در سال ۲۰۱۶ از آن رونمایی شد، یک دوربین پهپاد مستطیلی کوچک بود که اندازه و شکل آن به گونه‌ای طراحی شده بود که به راحتی در قاب تلفن کاربران قرار می‌گرفت و به راحتی می‌توانست پرواز کرده و تصاویر مورد نظر کاربران را ثبت کند.

نام یکی از دوربین پهپادهای جدید این استارت‌آپ که روز گذشته از آن رونمایی کرد، “Air ۱۰۰” است و قیمت آن تنها ۱۰۰ دلار است و ظاهری مربعی شکل دارد. این دوربین پهپاد دارای دوربین ۱۲ مگاپیکسلی و قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت اچ‌دی است و با هر بار شارژ می‌تواند تا ۶ دقیقه پرواز کند.

دروبین پهپاد دیگر “Air Zen” نام دارد و  رزولوشن آن کمی از دو مدل دیگر بالاتر است و قیمت آن نیز ۱۴۰ دلار و مجهز به دوربین ۱۳ مگاپیکسلی با میدان دید ۱۲۰ درجه‌ است. دوبین مذکور می‌تواند تصاویر و فیلم‌هایی با وضوح ۴K را ثبت کند. لازم به ذکر است این مدل دوربین-پهپاد ضد آب است.

وضوح ۴k یک وضوح تصویری استاندارد در فیلمبرداری و کارت گرافیک رایانه است. تعداد پیکسل‌های فرمت ۴k چهار برابر فرمت “فول اچ‌دی” است.

سومین دوربین این استارت آپ “Air Duo” نام دارد و با استفاده از لنزهای دوگانه برای عملکرد بهتر گوشی‌های هوشمند در تصویربرداری توسعه داده شده است.

این مدل دوربین مجهز به دو دوربین ۱۲ مگاپیکسلی است که یکی از آنها دارای میدان دید ۸۰ درجه و دیگری دارای میدان دید ۱۱۰ درجه ای است. دوربین‌های مذکور در یک بدنه آلیاژ آلومینیومی با وزن ۱۲۰ گرم(۴.۲ اونس) تعبیه شده‌اند.  دوربین پهپاد “Air Duo”  با هر بار شارژ می‌تواند هفت دقیقه پرواز کند.

این دوربین-پهپادها قادر به تصویربرداری و فیلمبرداری خودکار نیز هستند و کاربران می‌توانند آنها را توسط برنامه “One-Touch” که هم در سیستم عامل اندروید و هم آی‌.اُ.اس قابل اجرا است، کنترل کنند.

57809448

به گزارش ایسنا وبه نقل از گیزمگ،تمام این ۳ مدل در سال ۲۰۱۹ عرضه خواهند شد.