سلطان سوخت هم دستگیر شد

0
154

رئیس پلیس امنیت اقتصادی نیروی انتظامی با اعلام کشف بزرگ‌ترین محموله سوخت قاچاق در سال جاری از دستگیری سلطان سوخت خبر داد.

 سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس امنیت اقتصادی نیروی انتظامی از کشف بزرگترین محموله سوخت قاچاق خبر داد و در تشریح جزئیات این کشف گفت: مقابله با قاچاق سوخت از اولویت‌های اصلی این پلیس است و مبادی رسمی را به شدت رصد می‌کنیم و با اقدامات اطلاعاتی اجازه جولان به قاچاقچیان نخواهیم داد.

وی ادامه داد: به اخبار و نتایجی دست یافتیم که بر مبنای آن برخی از شرکت‌ها اقدام به قاچاق سوخت یارانه‌ای می‌کردند. در واقع این شرکت‌ها با عنوان صادرات مشتقات نفتی و حلال‌ها سوخت قاچاق می کردند.

سردار مقیمی بیان کرد: در رصد این شرکت‌ها، به یک شرکت خانوادگی رسیدیم که فقط در ۶ ماه دوم سال گذشته ۱۰۰ میلیون لیتر سوخت قاچاق کرده بودند. ۶ عضو اصلی این باند خانوادگی دستگیر شدند و در جریان پیگیری این پرونده ۱۵ عضو دیگر شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه اعضای این شرکت با استفاده از کارت‌های سوخت اجاره‌ای اقدامات مجرمانه خود را دنبال می‌کردند، گفت: برخی جایگاه‌داران سوختی در شکل‌گیری این اقدامات مجرمانه دست داشتند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس؛ مقیمی افزود: سعی پلیس بر این است که اقدامات کلان را بر مبنای پیش‌بینی و پیشگیری دنبال و اجرایی کنیم، بنابراین تشدید اقدامات پیشگیرانه در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی ناجا است.