سلاح فوق العاده نیروهای ویژه روسیه

0
229

یک مجله آمریکایی از تحویل یک سلاح فوق العاده ساخت روسیه به نیروهای ویژه این کشور خبر داد.

 نیروهای ویژه روسیه جدیدترین نسخه اتومات سنگین شاک —۱۲ با کالیبر ۱۲.۷ میلیمتر که به سفارش سازمان اطلاعات روسیه ساخته شده و دارای قدرت شلیک چشمگیر است، را دریافت خواهند کرد.

این روزنامه در ادامه می‌نویسد: به نظر شاک — ۱۲ که گل سرسبد کلاشنیکف است باید ویژگی های مبارزه ای متعادل از قبیل: قابلیت نفوذ، وزن، دقت و محدوده شلیک را داشته باشد. در عین حال، نویسنده اشاره می کند که شاک — ۱۲ ، زمانی که وزن سلاح و محدوده شلیک نقش مهمی ندارد، مثلا در زمان گروگان گیری، سلاح تخصصی تری است. در چنین شرایطی، دشمن، به علت اثرات آدرنالین یا مواد دیگر، ممکن است زخم شدن خود را حس نکرده و همچنان به گشودن آتش بپردازد که ممکن است منجر به از بین رفتن گروگان ها شود.

به گفته نویسنده، گلوله‌های ۱۲.۷ میلیمتری شاک — ۱۲ به طور خاص برای حل این مشکل طراحی شده اند، زیرا گلوله های ۳۳ گرم این اسلحه می توانند هدف را حتی با ضربه مماس و شلیک از طریق دیوارها از بین ببرند. در عین حال، فاصله شلیک موثر برای این سلاح کمتر از ۱۰۰ متر است که به طور کامل شرایط جنگ نزدیک را ارضا می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مجله آمریکایی The National Interest، به گفته این مجله، اسلحه ای که در سال ۲۰۱۷ ارائه شده است و در نمایشگاه “آرمیا ۲۰۱۸” به نمایش درآمد، تنها محدود برای استفاده واحدهای اطلاعاتی روسیه در جنگ نزدیک نیست و انتظار می رود که در عملیات‌های ضد تروریسم نیز مورد استفاده قرار گیرد.