سقوط اتوبوس اسکانیا به دره چالوس و نقص در ترمز آن ۲۵ کشته و ۱۳ زخمی بجا گذاشت

0
98

ساعت ۱۶:۳۰ بعدازظهر امروز، در محور کرج- چالوس یک دستگاه اتوبوس مسافربری به داخل یک دره عمیق سقوط کرد.

به دنبال این حادثه نیروهای امدادی شامل اورژانس ،هلال احمر و آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند اما متاسفانه به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی و موقعیت مکانی استفاده از بالگرد امکان پذیر نیست .

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در خصوص این حادثه در گفت و گو با خبرنگار حوادث گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران ، گفت:تاکنون با وجود ترافیک سنگین در این محورنیروهای اورژانس حدود ۲۰ مجروح را به بیمارستان انتقال دادند.

گفته می‌شود، این اتوبوس از مبدا مشهد به راه افتاده بود. در این حادثه دلخراش ، ۱۰ قربانی به همراه داشته که هنوز آمار تلفات کشته شدگان به صورت رسمی اعلام نشده است.

*علت حادثه نقص در سیستم ترمز اتوبوس اسکانیا

سرهنگ نادر رحمانی رییس پلیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا در بیان جزییات بیشتر این حادثه دلخراش اعلام کرد: این اتوبوس اسکانیا که در منظقه سیاه بیشه داخل دره چالوس سقوط کرد حامل توریست های عراقی بوده است که از مهر آباد به مقصد رامسر حرکت می کرده است.

این مقام مسئول پلیس درباره علت این حادثه گفت: کارشناسان پلیس راهورز در بررسی های اولیه علت حادثه را نقص سیستم ترمز اعلام کرده اند.

* آمار تلفات ۴۰ کشته و مجروح اعلام شد

علیپور روابط عمومی اورژانس کشور در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در خصوص آمار تلفات این حادثه گفت: در پی این حادثه ۲۵ تن کشته و ۱۵ تن مجروح شدند که مجروحان برای درمان به بیمارستان طالقانی چالوس منتقل شدند.

به گفته وی از وضعیت ۲ مسافر نیز خبری در دست نیست و جستجوها همچنان ادامه دارد.

*عکس از آرشیو