سفیر آمریکا در سازمان ملل: فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی را ادامه می‌دهیم

0
171

کلی کرفت،‌ سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد در نخستین کنفرانس خبری خود پس از انتصاب در این سمت برای جمهوری اسلامی خط و نشان کشید و تهدید کرد که فشار حداکثری بر ضد جمهوری اسلامی ادامه خواهد یافت.

خانم کرفت روز جمعه در جریان یک نشست خبری سخن می‌گفت یادآور شد که دولت ترامپ کاراز فشار حداکثری بر ضد جمهوری اسلامی را حفظ خواهد کرد و در صورتی که جمهوری اسلامی به «رفتارهای مخرب» خود ادامه دهد از «ابزارهای دیگری» استفاده خواهد کرد.

کلی کرفت در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص ناآرامی های اخیر در ایران و رفتار سرکوبگرانه حکومت با معترضان که در پی افزایش قیمت بنزین به خیابان‌ها آمده بودند تاکید کرد: «آنچه برای من مهم تلقی می شود این است که دولت با مردم بسیار بد رفتار کرده است.» وی همچنین یادآور شد که شاهد هیچ تغییری از سوی حکومت جمهوری اسلامی به خصوص در خاورمیانه نیست.

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد همچنین جمهوری اسلامی را یک «بازیگر بد» در منطقه توصیف کرد و گفت: «تا زمانی که کارزار فشار حداکثری آمریکا به نتیجه برسد شاهد ناآرامی هایی در لبنان، سوریه، یمن و جاهای دیگر خواهیم بود.»

خانم کرفت تهدید کرد که اگر «رفتار مخرب» جمهوری اسلامی ادامه پیدا کند ابزارهای دیگری در اختیار آمریکا است که به موقع از آنها استفاده خواهد کرد.

وی خطاب به رهبران جمهوری اسلامی و عراق دو کشوری که بیش از چهارصد تن از ساکنانش در پی ناآرامی های اخیر جان باخته اند،‌ تاکید کرد که آنها باید متوجه شوند که آمریکا با هرگونه خشونت بر ضد معترضان مخالف است.

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد تاکید کرد که لازم است دولت های جمهوری اسلامی و عراق از سرکوب و خشونت دست بکشند و ضمن گوش دادن به مطالبات معترضان و به خصوص به خواسته های نسل جوان، اجازه دهند مردم به صورت مسالمت آمیز دست به تظاهرات بزنند.

نماینده جدید ایالات متحده که از ماه سپتامبر ماموریت خود را در سازمان ملل متحد آغاز کرده در ادامه ضمن پرداختن به دیگر موضوعات و چالش های بین المللی از جمله وضعیت حاکم در سودان،‌ مناقشه فلسطین با اسرائیل،‌ با اشاره به نشست اعضای شورای امنیت برای بررسی آزمایش های موشکی جدید کره شمالی اعلام کرد که پیونگ یانگ از ماه مه سیزده موشک بالیستیک با برد کوتاه را آزمایش کرده که این اقدامات نگرانی های زیادی را در میان کشورهای جهان برانگیخته است.

گفتنی است که ایالات متحده آمریکا در حال حاضر ریاست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد را در دست دارد.

به گزارش یورونیوز؛ سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد در حالی به استفاده از دیگر ابزارها برای کنترل رفتارهای مخرب جمهوری اسلامی اشاره کرده که یک مقام آمریکایی نیز به تازگی جمهوری اسلامی را به دست داشتن در حمله به پایگاه هوایی «بلد» در عراق متهم کرده است.