سریع‌ترین دوچرخه برقی دنیا معرفی شد

0
480

با «گولاس» می‌توانید با سرعت ۱۱۵ کیلومتر بر ساعت جاده را پدال بزنید.

سریع‌ترین دوچرخه برقی دنیا ۱۲۸ کیلوگرم وزن و ۳۸ اسب بخار قدرت و گشتاوری ۱۰۰ نیوتون متری دارد. اگر با سوار شدن بر یک دوچرخه الکتریکی عادی احساس کنید که دارای پاهای لانس آرمسترانگ، قهرمان دوچرخه‌سواری جهان، هستید، سواری گرفتن از گولاس باعث می‌شود حس سوپرمن بودن داشته باشید.

این دوچرخه با نام کامل «Gulas Pi1S» یک دوچرخه برقی با قدرت ۳۸ اسب بخار است که به شما اجازه می‌دهد با پدال زدن تا سرعت ۱۱۵ کیلومتر بر ساعت، در بزرگراه تردد کنید.

این دوچرخه بسیار شبیه به دوچرخه «ErockIT» است که در سال ۲۰۰۸ معرفی شد. به نظر می‌رسد طی این سال‌ها تغییراتی داشته است. اما طراح اصلی این دوچرخه، استفان گولاس آلمانی، دوباره با یک شرکت جدید به نام خود و واقع در برلین، یک پرچمدار معرفی کرد که سریع‌ترین دوچرخه برقی تاریخ است.

سیستم تعلیق این دوچرخه و فرمان تلسکوپی آن بیشتر شبیه یک موتور سیکلت است تا یک دوچرخه دو باتری متفاوت برای گولاس وجود دارد. یک باتری ۶/۵ کیلووات‌ساعت که پیمایش حدود ۱۲۵ کیلومتر توسط استفاده ترکیبی را ممکن می‌سازد و یک باتری ۱۰ کیلووات‌ساعت که می‌توان ۲۰۰ کیلومتر را با استفاده ترکیبی پیمود.

قیمت این دوچرخه ۲۳ هزار دلار برای مدل مدل ۶/۵ و ۳۴ هزار دلار برای مدل ۱۰ است. قیمت این دوچرخه بسیار گران است اما واقعیت این است که گولاس تنها وسیله‌ای است که با آن می‌توانید هم به تفریح و دوچرخه سواری بپردازید و هم در مواقع نیاز مثل یک موتورسیکلت از آن استفاده کنید.

به گزارش ایسنا؛ این دوچرخه حکم موتور سیکلت را دارد و قوانین موتورسیکلت در مورد آن صدق می‌کند.