سرنخ پول‌های بابک زنجانی در بانک‌های روسی

0
318

به تازگی مدیران شرکت « رز نفت روسیه» برای مذاکره در باب خرید و فروش فراورده‌‌های نفتی و گازی به ایران آمده و با شرکت ملی نفت و گاز مذاکره داشته‌‌اند.

یکی از مدیران این شرکت مدعی شده‌ است که یک بانک روسی اعلام کرده بیش از دو میلیارد یورو از پول بابک زنجانی را در اختیار دارد و از مدیران شرکت نفت و بانک مرکزی دعوت کرده است که برای مذاکره در این باره به روسیه سفر کنند.

حمید حسینی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی جمهوری اسلامی در آخرین روزنوشت خود در این باره نوشته است: اخیرا در هتل اسپینانس با یکی از مدیران شرکت رزنفت گاز روسیه ملاقات کرده‌ام که وی اعلام کرد اخیرا یک بانک روسی اعلام کرده بیش از دو میلیارد یورو از پول بابک زنجانی را در اختیار دارد.

به گزارش اقتصادنیوز، حسینی ادامه داده است: به گفته این مدیر ارشد شرکت «رز نفت روسیه» این بانک روسی از نمایندگان شرکت نفت و بانک مرکزی جهت مذاکره و سفر به روسیه دعوت کرده است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی جمهوری اسلامی با اشاره به این که قطعا پذیرش این ادعا سخت است، تصریح کرده است: ولی بیان قاطعانه این مدیر ارشد روسی قابل پیگیری است و امیدوارم که این وجه به بیت‌المال باز گردد.