سرقت ۶۰۰ میلیونی با مدارک گمشده

0
118

پلیس در تعقیب مرد شیادی است که با استفاده از مدارک گمشده مردی ثروتمند به‌حساب او ۶۰۰ میلیون تومان دستبرد زد.

رسیدگی به این پرونده زمانی آغاز شد که مرد نـمایـشگـاه‌داری بـه دادسرای ناحیه ۱۲تهران رفت و گفت ۶۰۰میلیون تومان از موجودی حساب بانکی‌اش کم شده است و به‌احتمال زیاد سارقان به حسابش دستبرد زده‌اند. او در این‌باره گفت: چند‌ماه قبل مدارک شناسایی‌ام را گم کردم. چون نتوانستم این مدارک را پیدا کنم المثنی دریافت کردم تا اینکه مدتی قبل فهمیدم حدود ۶۰۰میلیون تومان پول از حساب بانکی‌ام برداشت شده است. وقتی به بانک رفتم معلوم شد شخصی با استفاده از مدارک شناسایی من چکی را به بانک برده و آن را نقد کرده است.

با آغاز تحقیقات در این‌باره کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی به بانکی که پول از طریق آن برداشت شده بود رفتند و تصاویر ضبط شده توسط دوربین‌های مداربسته آنجا را بررسی کردند. این تصاویر شخص ناشناسی را نشان می‌داد که با استفاده از مدارک شناسایی مالباخته در یکی از بانک‌ها افتتاح حساب انجام داده و پس از گذشت چند‌ماه اقدام به برداشت پول از حساب مالباخته کرده است.

همچنین ادامه تجسس‌ها نشان داد فرد ناشناس با مراجعه به طلافروشی و صرافی‌های خیابان جمهوری همه ۶۰۰میلیون تومان را به سکه و ارز تبدیل کرده است. در جریان تحقیق از صرافی‌ها و طلافروشی‌های خیابان جمهوری کارآگاهان به تصاویر واضح‌تری از مرد تحت تعقیب دست یافتند که نشان می‌داد او حدودا ۳۵ساله است.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با انتشار این خبر از صدور مجوز انتشار تصویر بدون پوشش متهم از سوی بازپرس پرونده خبر داد و از شهروندانی که از این مرد و مخفیگاهش اطلاعاتی دارند خواست به مأموران در دستگیری وی کمک کنند.