واکنش مثبت مذاکره کنندگان اتمی به پیشنهاد ایران

0
179

به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ پیشنهاد ایران در مذاکره با گروه 5+1 به گفته معاون وزیر امور خارجه این کشور با واکنش مثبت طرف‌های غربی روبرو شده است. در عین حال نخست وزیر اسرائیل، امروز بار دیگر تاکید کرد که کاستن از تحریم‌ها علیه ایران، اشتباهی تاریخی خواهد بود.

سخنگوی کاترین اشتون در حاشیه مذاکرات ایران و ۱+۵ در ژنو گفت: با خوشبینی جلو آمده ایم و منتظر نتایج ملموس هستیم.

 به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان از مهز به ژنو، مایکل مان دقایقی بعد از شروع مذاکرات میان طرف ایرانی و ۱+۵، در کنفرانس خبری حاضر شد .

 مایکل مان گفت: مذاکرات امروز ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی ژنو آغاز شد. دیشب نیز ضیافت شامی میان محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون برگزار شد.

 سخنگوی کاترین اشتون اظهار داشت: امیدواریم ایران با رویکردی سازنده جلو بیاید و امیدواریم این مذاکرات هر چه زودتر جلو برود. با خوشبینی جلو آمده ایم و منتظر نتایج ملموس هستیم.

 سخنگوی کاترین اشتون در پاسخ به سئوالی درباره علت خوشبینی اش به مذاکرات اظهار داشت: ما با خوشبینی محتاطانه وارد مذاکره شده ایم. منتظریم ایرانی ها برنامه هسته ای خود را شفاف سازند و با جامعه جهانی همکاری داشته باشند. به علاوه ما منتظر این هستیم که ببینیم ایرانی ها چه چیزی به ما پیشنهاد می کنند.

 مایکل مان در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری گفت:ایران هنگام شروع مذاکرات با استفاده از پاورپوینت طرح پیشنهادی خود را برای طرف مقابل تشریح می کرد. اما وی جزئیات بیشتری در این باره بیان نکرد.

 وی همچین فضای گفت‌وگوی شب گذشته ظریف و اشتون هنگام ضیافت شام را متفاوت با گذشته دانست و بیان کرد: به دنبال نتایج ملموس هستیم.

مان از پیش بینی نتیجه مذاکرات خودداری کرد و در پاسخ به سئوالاتی در این زمینه گفت که منتظر تعامل بیشتر ایران هستیم.

مایکل مان با اشاره به اینکه منتظر رویکرد سازنده ایران هستیم، گفت: ماخواهان اطمینان از ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران هستیم.