سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا: دستیابی سریع به توافق با جمهوری اسلامی دور از انتظار است

0
12

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، روز جمعه ۲ آوریل ۲۰۲۱ گفت که انتظار رسیدن به توافقی سریع با جمهوری اسلامی را ندارد، اما مذاکرات را یک گام درست و رو به جلو می‌داند.

پرایس گفت: «ما پیشرفت فوری در مذاکرات را پیش‌بینی نمی‌کنیم زیرا بحث‌های دشواری در پیش است، اما معتقدیم که این یک گام درست و رو به جلو است.»

او در ادامه افزود: « ما انتظار دستیابی سریع به توافق با جمهوری اسلامی را نداریم. برای نجات برجام با روسیه، چین و اروپا همکاری خواهیم کرد. مذاکرات هسته‌ای به کارگروه‌های تشکیل شده توسط اتحادیه اروپا سپرده خواهد شد.»

آمریکا: تحریم‌ها ادامه دارد

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد: «موارد اصلی مورد بحث، اقدامات هسته‌ای جمهوری اسلامی برای بازگشت به اجرای مفاد برجام، و در مقابل کاهش تحریم‌ها خواهد بود. ما در حال حاضر پیش‌بینی نمی‌کنیم که مذاکرات مستقیم بین آمریکا و جمهوری اسلامی صورت بگیرد.»

العربیه نوشت؛ جوی هود، دستیار وزیر خارجه ایالات متحده پیش از این درباره سیاست‌های تحریمی واشینگتن در قبال جمهوری اسلامی گفته بود: «اگر جمهوری اسلامی به تعهدات هسته‌ای خود بازگردد ، برخی تحریم ها را لغو خواهیم کرد، اما تحریم‌های مرتبط با حقوق بشر برداشته نخواهد شد.»

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید