سخنرانی نماینده آیت الله کاظمینی بروجردی در بیست و پنجمین نشست سازمان ملل در ژنو

0
260

سخنرانی خانم مریم موذن زاده یکی از نمایندگان آقای کاظمینی بروجردی در جلسه جانبی بیست و پنجمین نشست سازمان ملل در ژنو، پیرامون وضعیت آقای کاظمینی بروجردی و نقض حقوق بشر در ایران که در تاریخ ۲۱ مارس ۲۰۱۴ برگزار شده است .

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان به نقل از بام آزادی؛ در ادامه متن کامل این سخنرانی آورده شده است.

خانمها و آقایان درود بر شما

 تبریک می گوییم سال نو را به همه شما همانطور که در خبرها احتمالا خوانده باشید آقای کاظمینی بروجردی روحانی شیعه و رهبر مستقل مذهبی، صاحب جمعیت و هواداران بسیار است، که سال ها به دلیل حمایت از اندیشه جدایی دین از حکومت و دفاع از حقوق اساسی انسان ها در مقابل نظام دیکتاتوری دینی ایستادگی کرد.

وی تاکنون بیش از ٢٧٠٠ روز است بدون مرخصی و دسترسی به دارو و امکانات درمانی، به طور پیوسته در زندان است.

ایشان به دلیل شکنجه های داخل زندان به شدت بیمار است و از ناراحتی های قلبی و تنفسی و کلیوی رنج می برد یکی از چشمانش ٩٠ درصد از بینایی خود را از دست داده است. رسانه های رژیم و روزنامه ها و تریبون های دولتی او را هدف تخریب و ترور شخصیت قرار داده اند، در حالی که وی هیچگاه فرصت و مجال دفاع از خود را نداشته است. خانواده و هوادارانش مدام در تهدید زندگی می کنند و توسط نهادهای امنیتی تحت نظر و گاه تعقیب قرار دارند. آنها گهگاه به اطلاعات ویژه روحانیت موسوم به دادگاه ویژه واقع در زعفرانیه تهران احضار شده و بدون حضور وکیل مدافع، مورد بازجویی و تهدید قرار می گیرند. آنها امنیت شغلی ندارند، چندین مورد اخراج از محل کار و تهدیدهای فیزیکی و یا تلفنی گزارش شده است.

ما به خواست او سایت های گزارش نقض حقوق بشر و نیز یک تلویزیون اینترنتی تاسیس کرده ایم، با مردم رنج کشیده در تماس هستیم و پژواک صدایشان خواهیم بود. به تازگی نهادی به افتخار ایشان و به نام ایشان که به راستی مانند یک دیده بان حقوق بشر از داخل زندان های ایران در راستای احقاق حقوق این ملت تلاش می کند، تاسیس شده است که هدفش مقابله با بنیادگرایی مذهبی و دستیابی به جدایی نهاد دین از حکومت می باشد که این مهم همواره شعار آقای بروجردی و کلید اصلی برپایی دموکراسی و رعایت حقوق شهروندان و حقوق بشر در ایران امروز است.

حکومت اسلامی با گذشت بیش از سه دهه از حیات خود، با انواع ماسک ها و رنگ ها که در قالب سیاست های بنیادگرایانه و گاه با ظاهر اصلاح طلبانه آشکار شده است، هرگز نتوانسته ماهیت خود را به ویژه در زمینه نقض حقوق بشر و آزادی عقیده، از دید جهانیان بپوشاند.

خانم ها و آقایان

امروز که نمایندگان ادیان و افکار و مذاهب گوناگون در اینجا جمع شده ایم، از شما سوال می کنم، پیروان کدام یک از ادیان و مذاهب و افکار در این نظام در امان بوده اند؟ چه کسی در ایران آزادی ابراز عقیده دارد و به دلیل تفاوت اندیشه و دیدگاه سیاسی و مذهبی تحت تعقیب قرار نگرفته است؟

همه ما مرتبا گزارش های جنایات یا نقض حقوق انسان ها را منتشر می کنیم و به اطلاع عموم مردم و یا سازمان های مربوطه می رسانیم،

اگر تا کنون شکی وجود داشت که حکومت کنونی ایران نماینده و حامی یک دین یا مذهب خاص است و حداقل پیروان آن یک مذهب در امان هستند، اینک همه ما اینجا حضور داریم، من نماینده یک روحانی شیعه، یک رهبر دینی مستقل شیعه هستم، گزارش نقض حقوق او و یارانش به صورت به روز شده تقدیم به مسئولین محترم این نشست می گردد، همه ما مستمرا در زمینه افشای این حقایق کوشیده ایم، ولی گزارش های شکنجه و جنایات آن قدر زیاد بوده که ناخودآگاه در ذهن مخاطبان عادی شده است، بنابراین اکنون وقت اقدامات جدی تری است.

ضمن قدردانی از تلاش های ارزشمند نهاد سودویند به ویژه جناب آقای دکتر نایب هاشم و خانم آینده، دو پیشنهاد را از سوی آقای کاظمینی بروجردی و همچنین نهاد بی سی ار مطرح می کنم و امیدوارم که سودویند در موضع گیری خود در جلسات سازمان ملل نیز لحاظ کند، اول از همه پیشنهاد می کنم در صورتی که شما حضار محترم موافق هستید در همین جلسه یک نتیجه گیری کلی بکنیم، از همین جا بیایید به همه اعلام کنیم:

این نظام با همه ادیان و مکاتب مخالف است، آنها هر کس را که با اندیشه و عقیده متفاوت دستگیر کنند، می توانند بر او اتهام محاربه با خدا بزنند که بعضا مجازات مرگ را در پی دارد. بیایید در همین جا طی یک قطعنامه یا بیانیه با هم هماهنگ و متحدالقول نظام جمهوری اسلامی را محارب با خدا و دشمن ادیان معرفی کنیم.

آقای کاظمینی بروجردی از داخل زندان ضمن احترام به همه رهبران ادیان گوناگون و پیروان آنها از ما نمایندگان خود خواسته است که پیام دوستی او را به همگان اعلام کنیم و درخواست او این است که به عنوان یک رهبر دینی مستقل از طرف سازمان ملل به رسمیت شناخته شود و همچنین گزارشگر محترم ویژه آزادی ادیان رسما با او دیدار کنند و سخنانش را بشنوند.

پیشنهاد می کنم هر بار که جمع می شویم رهبران و نمایندگان ادیان و عقایدی که زندانی یا در حصر هستند را یاد کنیم و به گزارشگر ویژه سازمان ملل معرفی کنیم تا در انزوا نمانند و این مورد به خوبی نمایانگر میزان خصومت رژیم با همه ادیان خواهد بود.