سخنرانی علی مطهری در مشهد لغو شد

0
132

سخنرانی علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی که قرار بود امروز در مشهد برگزار شود، با ممانعت مواجه و لغو شد.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان، پیش از این یک بار نیز محل سخنرانی تغییر کرده بود، با این حال پیش از ظهر امروز با حضور ماموران قبل از حضور مطهری برای سخنرانی، مردم متفرق شدند و مراسم لغو شد.

گفته می‌شود این مراسم با دستور مقامات قضایی لغو شده است.

در همین رابطه بتول گندمی، رئیس مجمع مشورتی اصلاح طلبان خراسان رضوی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: هنوز از علت لغو برنامه آگاه نیستیم. مکاتبات برای دریافت مجوز از استانداری و فرمانداری از ۱۰ روز قبل انجام شد اما روز گذشته ساعت ۳ بعد از ظهر، بعد از پیگیری‌ها و حتی تغییر سالن، به ما اطلاع دادند که دستور مبنی بر برگزار نشدن برنامه است.

وی خاطر نشان کرد: امروز نیز مکاتبات خود را برای تغییر سالن، از دانشکده رازی به سالن ساپکو انجام دادیم؛ در مجموع برگزاری این برنامه برای عموم مردم نبود و تنها احزاب حامی دولت و اصلاح طلبان به این برنامه دعوت شده بودند.

وی با بیان این‌که «باید از آقای استاندار بپرسیم چرا نایب رییس مجلس نمی‌تواند در کلانشهر مشهد صحبت کند؟» گفت: اگر علی مطهری مشکلی برای سخنرانی دارد چرا همین موضوع ۱۰ روز پیش یا حداقل دو روز پیش اعلام نشد؟ چرا زمانی که اطلاع‌رسانی‌ها انجام شد، طی مدت کمتر از ۲۰ ساعت از لغو برنامه خبر می‌دهند؟

وی در ادامه گفت: ما خواهان تعامل در مشهد هستیم، اما رفتارهایی که انجام می‌شود حکایت از یک نگاه حذفی دارد که حتی شامل نایب رییس مجلس هم می‌شود.